Donald Trump

Eesti teatas USA-le Trumpi meeskonna Vene-kontaktidest

25
Ajalehe Guardian andmetel edastasid Briti signaalluureasutus ja mitmed teiste liitlaste luureteenistused oma Washingtoni kolleegidele valimiste ajal informatsiooni Donald Trumpi kampaaniameeskonna liikmete ja Venemaa luurega seotud isikute kontaktide kohta

TALLINN, 14, aprill — Sputnik. Ajalehe Gardian andmetel oli üheks selliseks liitlasriigiks ka Eesti.

Allikate kinnitusel märkas Briti signaalluureasutus Valitsusside Peakorter (Government Communications Headquarters ehk GCHQ) esimest korda kahtlast suhtlust Trumpiga seotud isikute ja väidetavate Vene luureagentide vahel 2015. aastal. See luureinformatsioon edastati rutiinse infovahetuse käigus ka Washingtoni kolleegidele, teatas ERR.

Järgmise kuue kuu jooksul ehk 2016. aasta suveni märkasid sarnaseid kummalisi kontakte Trumpi lähiringi ja venelaste vahel ka teiste lääneriikide luureteenistused.

Ühe allika sõnul olid riigid, kes Washingtoni elektroonilisi luureandmeid (Signals intelligence ehk SIGINT) edastasid, näiteks Saksamaa, Eesti ja Poola. Sama tegi ka Austraalia, kes moodustab koos USA, Suurbritannia, Kanada ja Uus-Meremaa nn Five Eyes luurealase koostöövõrgustiku.

25
Tagid:
Donald Trump, Trump, Eesti