Donald Trumpi vastaseid protestiaktsioone korraldatakse üha sagedamini

Milleks küll need Trumpi vastased protestid

85
(Uuendatud 09:29 02.02.2017)
Donald Trumpi vastaseid protestiaktsioone korraldatakse üha sagedamini: kuigi enamik protesteerijaid usub, et nad tegutsevad oma südame sunnil, on see kõik tegelikult organiseeritud ja orkestreeritud

Iskander Valitov, RIA "Rossija Segodnja" Zinovjevi klubi vaatleja

Donald Trumpi vastaseid protestiaktsioone korraldatakse üha sagedamini, küll presidendi jaanuarikuiste korralduste pärast või ka lihtsalt niisama.

Protestivad poliitikud, endised presidendid, näitlejad ja muud staarid, solvunud immigrandid, LGBT kogukonnad, feministid ja ka "lihtsad naised" takkaotsa. Isegi mõni riigivõimu lüli ilmutab presidendile allumatust, hiljuti vallandatud peaprokurör, näiteks.

Peab olema väga naiivne, et pidada toimuvat spontaanseks kodanikuaktiivsuse ilminguks. Ja veel tuleb uskuda neid, kes peavad toimuva iga mõttelist rekonstruktsiooni võltsteaduslikuks konspiroloogiaks, minetades sellega reaalsustaju.

Kuigi enamik protesteerijaid usub minu arvates, et nad tegutsevad oma südame sunnil, on see kõik tegelikult organiseeritud ja orkestreeritud. Peaaegu kõik Kiievi, Araabia ja teistest Maidanidest osavõtjad arvasid kunagi samamoodi. Just selline tänapäeva "revolutsiooniline" tehnoloogia ongi — inimest ei juhita mitte käskude ega isegi mitte rahaga, vaid temas kutsutakse esile õigustatud raev, mis suunatakse võimu ja riigi vastu: "N peab lahkuma!"

USA-s ei ole selline loosung veel kõlanud, esialgu otsitakse alles palavikuliselt ettekäänet rahulolematuse avaldamiseks, köetakse üles atmosfääri, kuid ma arvan, et õige pea me kõigest sellest veel kuuleme.

Kõige järgi otsustades ei taheta mitte presidendiga kaubelda, teda survestada ega isegi mitte ümber formateerida. Ei, tegelikult tahetakse teda ja kogu ta meeskonda minema pühkida.

Süsteemi hukutab ohjeldamatu emissioon

Ja kes siin paraadi kamandab? Ja miks Trump nendele siis ei kõlba? Nendele küsimusele vastamiseks tuleb lühidalt selgitada maailma jõujoonte üldist konteksti ja paigutust.

On selge, et kapitalismi elupäevad tema praegusel kujul on loetud. Ja asi polegi mitte ainult tohututes võlgades. Isegi lootusetud võlad on vaid pool häda. Niikaua, kui Ameerika relvajõudude sihikul olev muu maailm on nõus ja valmis oma tööga Ameerika kõrge elatustaseme ja nende samade relvajõudude ülalpidamise kinni maksma, võiks ju edasi prassida.

Olukord on aga läinud keeruliseks viimastel aastatel üha hoogustuva ohjeldamatu emissiooni tõttu. See aga on juba raha kui majandusliku kategooria õõnestamine ja tähendab, et ülemaailmse trükimasina peremehed on tegelikult sunnitud raiuma oksa, millel nad ise istuvad.

Globaalne rahandussüsteem püsib praegu vaid tänu sellele, et kõik selles osalejad teevad näo (ja mõned isegi usuvad siiralt), et need lepalehed on tõelised. Kuid juba on selge, et nii see enam kaua jätkuda ei saa. Kiusatus oma lepalehed tegelikeks aktivateks muuta, vaatamata riskile kogu süsteem uppi lüüa, piinab ilmselt paljusid.

Olukord halveneb pidevalt veel ka sellepärast, et õnnemängijates süveneb teadmine, kuidas kogu see süsteem tegelikult toimib. See faktor iseenesest kiirendab lõppmängu lähenemist.

Minu jaoks on tähtis muu: maailma kapitalistliku süsteemi konstruktorid ja juhid, kuidas me neid ka ei nimetaks: "globalistid", "ülivõim", "banksterid", "finantskapital", teavad seda juba ammu. Nad teavad oma süsteemi tulevikku, õigemini, nad teavad, milliseks nad tahavad seda muuta ja rügavadki selle nimel juba ammu.

Suur Vend jälgib sind

Nende arvates tuleks finantskapitalism muuta eriliseks valitsemisvormiks, mis põhineks uutel võimutehnoloogiatel, omamoodi "hi-tech-totalitarismiks" ja sellises ettepanekus pole mingit konspiroloogiat.

Uued võimutehnoloogiad põhinevad inimese teadvuse ja käitumise kontrollil ja tegelikest vabadustest ilmajätmisel. Nende olemus seisneb inimese dehumaniseerimises.

Selleks lammutatakse üle kogu maailma massiliselt kvaliteetharidust. Alles peaksid jääma vaid mõned võimueliidi taastootmist tagavad hariduskeskused. Kaasaegsed inimesed ei tohi olla võimelised millestki aru saama ega iseseisvalt otsuseid tegema.

Teadvuses talletatav teave formuleeritakse ja filtreeritakse põhjalikult meediakanalite ning täna juba ka interneti totaalsele kontrollimisega.

Sotsiaalvõrgustike, mobiiltelefonide, navigatsioonisüsteemide jälgimise ja teabeeristuste seadustamine teevad inimese võimu jaoks täiesti läbipaistvaks.

Mistahes ühiskondlikud institutsioonid, mis võivad uute võimutehnoloogiate levikut takistada, tuleb likvideerida. Esmajoones käib see riigi ja perekonna kohta.

Riik kaotab oma suveräänsust, s.t. olemust kõikjal üle maailma. Iga valitseja, kes rõhub riigi suveräänsusele, kas vahetatakse välja, pühitakse revolutsiooniga minema või hävitatakse füüsiliselt.

Perekond kui kultuuri transleerimise autonoomne kanal, kui inimese kasvatamise tähtsaim instituut ähmastatakse vastava propagandaga. Lastevanemate võim peab lakkama olemast, vaadake vaid noorte karistusprogramme.

Me juba peaaegu et olemegi "Maatriksis"

Lisaks sellele peab inimene maksimaalselt sõltuma süsteemist. Tulevikus ei saa inimesel enam olema sularaha, oma raha hakkab ta hoidma negatiivse intressiga pangakontol. Ja loomulikult peab ta olema tugevas ravimisõltuvuses.

Selline on globalistide tulevik, mida nad üsna järjekindlalt ellu viivad. Selleks ajaks, kui kogu praegune kapitalismi konstruktsioon koos selle hüperinflatsiooni, säästude likvideerimise, sotsiaalsete garantiide ja elatustaseme radikaalse langusega uppi lendab, peab olukord juba nende kontrolli all olema. Väga soovitav oleks selleks ajaks murda ka kõik veel allesjäänud suveräänsed riigid: Iraan, Venemaa, Hiina.

Võiks arvata et selline on plaan, mida nad ellu viia üritavad. Finantskapitalismi hävitamine ja selle muutmine Wachowski "Maatriksi" vennaskonnaks (nüüd juba õdede ühenduseks) (menufilmi "Maatrix" režissöörid vennad Wachowski'd muutsid oma sugu — toim.) peab toimima rohkem või vähem juhitaval viisil.

Trumpi ilmumine tähendab, et sellise tulevikuga ei ole kaugeltki kõik kõige läänelikumast establishmendist nõus. See ei ole mitte üksnes eliidi lõhenemine eri huvigruppideks ja klannideks. Käib võitlus tuleviku eest. Äriringkonnad rahandusega mitteseotud majandussektorites saavad aru, et tulevases maatriksis ei ole neile enam VIP kohti ette nähtud. See neile aga ei sobi.

Mis nimelt? On neil oma tulevikunägemus, oma projekt? Jah ja ei. Mingi tegevuskava neil muidugi on: Trump on oma uuel tööpostil esimestest päevadest peale seda realiseerima asunud. Kuid päris tulevikuprojekti peale tema hammas ilmselt ei hakka.

Trump üritab head "klassikalise kapitalismi" ajad tagasi tuua. Ta üritab tagasi pöörduda sinna, kus igaüks elab oma võimaluste järgi ja kasum teenitakse mitte raha trükipressi, vaid treipingiga. Kõik on sama, kuid ilma finantskelmuseta.

Globalistide riukad

Seejuures tuleb aga aru saada, et uued tehnoloogiad ja järjekordse tööstusliku revolutsiooni idee ei suuda täita kontseptuaalset defitsiiti.

Tulevik määratakse ikkagi ära sotsiaal-humanitaarse korralduse ideede, mitte tehniliste uuendustega.

Trumpi kiituseks tuleb tunnistada, et tema positsioon on realismi positsioon. Tema ja ta mõttekaaslased mõistavad ilmselt, et globalistide projekti pole nagunii võimalik ellu viia. Inimesed reageerivad enne, kui globalistidel õnnestub lõplikult nende teadvus ja tahe halvata.

Ja on üsna kahtlane, kas nad neile määrantud rolliga nõustuvad. Vaevalt, et ka Hiina ja Venemaa allutamisega ilma iseendale vältimatu kahju tekitamiseta hakkama saadakse.

Kas Trump ja tema grupp suudab globalistid alistada? Tingimustes, kus nood hakkavad igal pool, kus aga saavad, kõikidele kaikaid kodaratasse loopima.

Muide, võimalik, et just sellega on seotud ka viimased provokatsioonid Donbassis. Just sellepärast käis Biden enne lõppu veel Kiievis? Sõjategevuse eskaleerumine võimaldab süüdistada Trumpi: piisas vaid Putinile surve vähendamisest, kui su sõber läks kohe jälle vaesele Ukrainale kallale.

Kas Trump suudab oma uue industrialiseerimise plaanid praktiliselt purustatud rahandussüsteemi tingimustes teoks teha, kui eliit on killustunud ja enam pole ühtset väärtuste platvormi. Ma ei usu, et vastust sellele küsimustele tuleks kaua oodata. Jõudude vahekord selles heitluses näitab tegelikku jõudude vahekorda.

Mida see kõik meile (Venemaale — toim.) tähendab? Eelkõige seda, et "planeedi võimukeskusel" pole mingeid, mitte ainult ahvatlevaid, vaid ka kõigest vastuvõetavaid tulevikuvariante. Me ei tohi mingil juhul jätkata liikumist nende kiiluvees.

Enam ei ole eeskujusid ega näidiseid jäljendamiseks või kopeerimiseks. Ja isegi mingeid ideid kellelgi neist pole ega tulegi. Sellise ajaloolise ja evolutsioonilise suurusjärgu ideed küpsevad sajandeid, siin ei ole võimalik lihtsalt maha istuda ja mõelda.

Seepärast saame me loota vaid iseendale, oma ajaloole, kogemustele ja oma kujutlusvõimele. Seda enam, et veel üsna hiljuti jooksime me liialt ajas ette ja tänu sellele teame me nüüd palju sellist, mida teised ei tea.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

85
Tagid:
maatriks, Trump, Donald Trump, USA, Venemaa