Reformierakond

Reformierakonna tulevik: lagunemine, "ekrestumine" või uus visioon

127
Reformierakonna endised koaliitsioonipartnerid ennustavad erakonna lagunemist või "ekrestumist".

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Margus Tsahkna sõnul ei saa välistada Reformierakonna lagunemist pärast laupäeval toimunud uue esimehe valimist ja parteisisese võimu ümberjaotamist, vahendas BNS.

"Erakond võeti seniselt juhtkonnalt käest," kirjutas Tsahkna Facebookis. "Tulevik näitab, kas Reformierakond on ainult võimupartei ja laguneb või suudab end sisemistest tülidest hoolimata koos hoida ning pakkuda Eestile tegelikku liberaalset maailmavaadet kajastavat programmi."

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski loodab, et laupäeval Reformierakonna esimeheks valitud Hanno Pevkur lõpetab enda juhitava partei "ekrestumise".

"Sotsiaaldemokraatide nimel õnnitlen Hanno Pevkurit esimeheks saamise puhul," kirjutas Ossinovski Facebookis. "Parlamendierakonna esimehe valimine ei ole erakonna siseasi, kuna valikust sõltub Eesti ühiskonna arengusuund."

"Majanduspoliitikas ning võrdsete võimaluste tagamise küsimuses jäävad meie erakonnad ka edaspidi ilmavaateliselt eri seisukohtadele. Küll loodan, et ühiskondlike väärtuste teljel lõpetab Hanno oma erakonna viimaste aastate järkjärgulise ekrestumise ning me saame koos seista avatud Eesti eest," kirjutas Ossinovski.

127
Tagid:
lagunemine, ekrestumine, Reformierakond, IRL, SDE, Pevkur, Ossinovski, Tsahkna, Hanno Pevkur, Jevgeni Ossinovski, Margus Tsahkna