Martin Repinski

Ratas on otsustanud Repinski maaeluministriks jätta

17
Maaeluminister Martin Repinski väitel vestles ta peaminister Jüri Ratasega, kes Repinski sõnul on otsustanud ta ametisse jätta, kirjutas Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Samuti toetab Repinski jätkamist riigikogu keskfraktsioon.

Repinski ütles esmaspäeval, et on Ratasega telefonitsi vestelnud ja jutuajamised olid väga tõsised, edastas BNS. "Ma ei taha Jürit tsiteerida, sest ma võin nüanssides eksida, kuid oleme kokku leppinud, et jätkan ministrina," sõnas Repinski.

Repinski selgitused kuulab esmaspäeva õhtul ära veel Keskerakonna juhatus. Erakonna peasekretär Jaak Aab ütles, et juhatuse liikmed on aru saanud, et Ratas toetab Repinski jätkamist. "Ka meie näeme, et Martin jääb ministriks, aga ta peab temaga seotud juhtumeid väga selgelt põhjendama. Veel selgemalt, kui ta seni on teinud," lausus Aab.

Aab möönis, et valitsuse ja Keskerakonna mainele Repinski kunagine kriminaalkaristus ja artiklid Konju farmis toimunust hästi ei mõju. "Arvan, et siin on olnud ka teatav probleem kommunikeerimises." Keskfraktsiooni liikmetel Aabi sõnul tahtmist Repinskit ametist tagandamise soovi ei olnud.

Ratas ütles möödunud nädalal, et Repinskiga seoses on kogunenud väga palju küsimusi ning ta peab langetama selge otsuse. "Esiteks on mul siiralt kahju, et selle valitsuse kümme esimest tööpäeva oleme pidanud tegelema suuresti maaeluminister Martin Repinski personaalküsimusega. Seetõttu on jäänud tähelepanuta paljud Eesti inimeste jaoks olulised teemad, millega äsja tööd alustanud valitsus igapäevaselt tegeleb," räkis Ratas.

Eesti Ekspress kirjutas üle-eelmisel nädalal, et Repinskile kuuluva Konju mahetalu kitsejuustu müüakse kõikjal Eestis, samas on osa sellest tellitud Hollandi ettevõttelt De Molkerei. Repinski ise kinnitas, et Eesti poodides Hollandist pärit juustust tehtud Konju farmi tooteid ei ole ning mingit pettust ta ei tunnistanud.

Reedel selgus, et maaeluminister Martin Repinski on Ida-Viru maakohtult saanud alaealisena kelmuse katse eest tingimisi vanglakaristuse.

ERR-i käsutuses oleva kohtuotsuse kohaselt mõistis Ida-Viru maakohus Repinski 2002. aasta 12. augustil lihtmenetluse kokkuleppega süüdi kelmuse katses ja karistas teda tingimisi kolme kuu pikkuse vangistusega üheaastase katseajaga. Repinski sõnul on tal juhtunu pärast siiralt kahju.

Eesti põllumeeste ja talupidajate keskliidud tunnustavad maaeluministri Martin Repinski samme maksta põllumajandussektori kriisiabi välja kiiremas tempos, õiglasematel alustel ja suuremas mahus kui oli varem plaanitud.

"Maaeluministri poolt viimase nädala jooksul üle vaadatud kava kohanemistoetuse maksmiseks Eesti piimakarja- ja seakasvatajatele arvestab suures osas esindusorganisatsioonide ettepanekutega. Oluline on, et tänu uue maaeluministri otsustele jõuab piima- ja sealihatootjateni kriisiabina algselt kavandatust ligi 900 000 eurot rohkem toetusi," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus pressiteates.

Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo märkis, et nii piimakarja- kui seakasvatajate toetused jagunevad võrreldes algsete plaanidega märksa õiglasemalt. "Tootjaorganisatsioonid on rõhutanud, et kahju turuhäiretest saab tekkida vaid piima müümisel — uue kava kohaselt makstaksegi toetust võrdsetel alustel kõikidele nendele, kes tarnivad piima tööstustele või turustavad seda otse tarbijatele."

"Piima- ja sealiha müügist saadud turuhind pole pikka aega katnud tootmiseks tehtud kulutusi, mistõttu on väga oluline ka kriisiabi võimalikult kiire väljamaksmine. Tunnustame maaeluministrit, et ta on leidnud võimalusi, kuidas kohanemistoetuse väljamaksmist kiirendada," lisas Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhataja Kalle Liebert.

Maaeluministeerium teavitas möödunud nädalal Euroopa Komisjoni erakorralise kohandamistoetuse maksmise põhimõtetest 2017. aastal. Raskustes põllumajandussektorile makstakse erakorralise kohandamistoetusena kokku 16,2 miljonit eurot kriisiabi, millest 12,7 miljonit eurot suunatakse piimatootjate ning 3,4 miljonit eurot sealihatootjate toetuseks.

17
Tagid:
Eesti põllumeeste ja talupidajate keskliit, Eesti Põllumeeste Keskliit, Jüri Ratas, maaeluminister, Martin Repinski