Vabariiklaste-vastased protestid üle kogu maa kujutasid endast hästiorkestreeritud operatsiooni

Ameerika demokraadid hirmutavad valijamehi

31
(Uuendatud 15:48 06.12.2016)
19. detsembril toimub USA-s valijameeste hääletusvoor, kus vastavalt USA põhiseadusele peavad valijamehed andma oma hääled nende poolt esindadavas osariigis võitnud kandidaadile.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Föderaalne Juurdlusbüroo peab algatama kontrolli USA Demokraatliku Partei tegevuse üle seoses jätkuvate ähvardustega valijameeste aadressil ja vabariiklaste-vastaste protestiaktsioonide ebaselge rahastusallikaga, edastas RIA Novosti Observeri vaatleja Austin Bay arvamuse.

Artikli autori hinnangul ei piirdu „Trumpivihkajate" aktivistid ainuüksi ähvardustega. Nii toob ta näiteks hiljutise vahistamise rühmituse „Austini Punaarmee" liikmete puhul, kes meeleavaldustel Texases peksid valitud presidendi pooldajaid.

Säärased sündmused ei ole tänase Ameerika jaoks midagi erilist. Kolumnist hoiatab, et sedasorti „poliitiline terror" koos vandalismi, akendelõhkumise ja kallaletungidega „ebasoovitavatele" isikutele kannab endas küllalt ühiseid jooni natside „kristalliööga".

„Nendel kurjategijatel on kaks eesmärki: hirmutada ameeriklasi ja tugevdada oma positsiooni valitsevas meedias," on vaatleja veendunud.

Surveavaldused valijameestele on ajakirjaniku meelest võtnud täiesti sündsusetud mõõtmed. „Rohkem kui kord on mind ähvardatud kättemaksuga ja mulle surma soovitud, ja seda kõike selleks, et ma hääletaksin Clintoni poolt," vahendab artikli autor Michigani osariigi valijamehe sõnu. Bay leiab, et arvukad ähvardused tuleb võtta tõsise uurimise alla, vastasel juhul on olukorral oht „väljuda kontrolli alt".

Enamgi veel, vaatleja on kindel, et vabariiklaste-vastased protestid üle kogu maa kujutasid endast hästiorkestreeritud operatsiooni. Nii osutab autor Clintoni valimisstaabi endisele liikmele Robert Creamerile, kes pakkus välja idee kasutada Trumpi toetajate meeleavaldustel provokaatoreid. Bay usub, et demokraadid võtsid lõpuks nõuks eelnevalt väljapakutud taktikat rakendama asuda. Pealekauba nõuab üle kogu riigi toimuvate protestimeeleavalduste koordineerimine märkimisväärseid rahalisi investeeringuid, kusjuures pole sugugi selge, kes on selliste ürituste „sponsoriteks".

Bay on kindel, et FBI peab tingimata läbi viima kõige karjuvamate hirmutamisjuhtumite uurimise, mille käigus ametkond tõenäoliselt ka selgitab välja „protestimeeleavalduste initsiaatorite ja häälte ülelugemist nõudvate organisatsioonide vahel eksisteerivad seosed". Vaatleja ei kahtle, et seaduserikkumiste taga seisavad mõjukad poliitikud Demokraatliku Partei ridadest.

19. detsembril toimub USA-s valijameeste hääletusvoor, kus vastavalt USA põhiseadusele peavad valijamehed andma oma hääled nende poolt esindadavas osariigis võitnud kandidaadile. Sel taustal on poliitaktivistid suutnud saavutada otsuse häälte ülelugemiseks Wisconsini, Michigani ja Pennsylvania osariigis. Meedias ilmunud teadete kohaselt võeti häälte ülelugemise taotlus Pennsylvanias 4. detsembril tagasi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

31
Tagid:
valimised, president, Donald Trump, Hillary Clinton, USA