Keskerakonna uus esimees Jüri Ratas ütles, et Keskerakonnaga on koostöö osas ühendust võtnud kõik kolm koalitsioonierakonda

Kõik soovivad Imelikuga käia

50
(Uuendatud 15:28 07.11.2016)
Keskerakonna uus esimees Jüri Ratas ütles, et Keskerakonnaga on koostöö osas ühendust võtnud kõik kolm koalitsioonierakonda, kuid ei saa öelda, et keegi neist oleks intensiivsem kui teine.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaiu sõnul on mitu Reformierakonna poliitikut teinud Keskerakonnale koostööpakkumise ja Keskerakond ootab praegu enda edasiste sammude otsustamiseks, et pakkumine tehtaks ka ametlikult.

"Vastab tõele," vastas Karilaid BNS-i küsimusele, kas Reformierakond on teinud Keskerakonnale koostööettepaneku.

"Reformierakond on otsinud kontakti. Selles pole ka midagi kummalist, valitsuskriis on ju näha ja seda on tunnistanud ka Reformierakonna esimehest peaminister Taavi Rõivas. Alguses ütles seda eelmine peaminister Andrus Ansip ja siis sai Rõivas aru, et Ansipil on jälle õigus."

Praegu koalitsiooni kuuluvad Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) teatasid esmaspäeva keskpäeval, et kummagi partei esindajad ei osale koalitsiooni eestseisuse istungil. Mõlemad erakonnad soovivad arutada tekkinud olukorda esmaspäeva õhtul peetavatel juhatuste istungitel.

Analüütikud seavad Taavi Rõivase praeguse valitsuse püsimise kahtluse alla
© Sputnik / Вадим Анцупов

Karilaid ütles, et kui Reformierakond teeb Keskerakonnale ametliku koostööpakkumise, siis Keskerakond hakkab seda kaaluma. "Seni saab vaid spekuleerida," sõnas ta. "Oleme juba pikemat aega näidanud valmisolekut minna valitsusse, ootame tänase päeva ära."

Keskerakonna uus esimees Jüri Ratas rääkis Vikerraadio saates "Uudis+", et Keskerakonnaga on koostöö osas ühendust võtnud kõik kolm koalitsioonierakonda, kuid ei saa öelda, et keegi neist oleks intensiivsem kui teine.

Ratas tõdes, et teda üllatas asjaolu, et teiste erakondade huvi Keskerakonna vastu kasvas suureks juba enne laupäevast Keskerakonna kongressi. "Eks sellised koalitsiooni vibelused või mõrad saavad alguse koalitsioonist seest, mitte väljaspoolt," märkis Ratas.

Tema sõnul muutusid signaalid praeguse võimuliidu mõranemisest üsna intensiivseks juba möödunud nädala lõpu poole. Ratas kinnitas, et ühendusevõtmisi on olnud kõigist kolmest koalitsioonierakonnast ja ei saa öelda, et keegi oleks olnud intensiivsem kui teine.

"Ma usun, et kärsitult ei saa midagi teha, ka Eesti uut valitsust," ütles Ratas.

Tema sõnul eeldab valitsusliidu loomine väga tõsiseid läbirääkimisi programmiliste seisukohtade osas. Ratase sõnul peaksid võimuliidu leppe loomisse olema kaasatud kõigi fraktsioonide mõtted ja kindlasti ka eksperdid väljaspoolt poliitikat. "Usun, et iga valitsus peaks olema uute ideede osas paindlik," rõhutas Ratas.

"Ma ei lähe valitsusse mingit ameialast positsiooni valima. Ükskõik, kes tuleb mõttega, et teeme valitsuse tasandil koostööd, siis peamine küsimus on see, mis on Eesti ees suurim väljakutse. Ja see on, et me suudaks rahvastikukriisist üle saada. Ja loomulikult ma küsin, mis muudatusi me teeme majanduspoliitikas, halduspoliitikas. Ja kindlasti ma küsin, kuidas me suudame Eesti ühiskonda paremini tasakaalustada, kaht keelekogukonda. Erakonnad, kes nendel teemadel on valmis arutlema, nendega me ka suhtleme," rõhutas Ratas.

 

50
Tagid:
koalitsioon, valitsus, Keskerakond, Reformierakond, Jaanus Karilaid
Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Samal teemal
Keskerakond valis erakonna uueks esimeheks Jüri Ratase
Keskerakond: Rõivase suutmatu valitsus tuleb välja vahetada
IRL ja SDE arutavad olukorda valitsuses