Vene president Vladimir Putin Valdai klubi foorumil

Kurikuulus Venemaast lähtuv sõjaline oht on tulukas ettevõtmine

61
(Uuendatud 07:49 28.10.2016)
Venemaa president esines rahvusvahelises Valdai foorumil Sotšis.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Avaldused Venemaast lähtuvast sõjalisest ohust on väljamõeldud ja müütilised, lausus Venemaa president Vladimir Putin neljapäeval.

"Pidevalt vermitakse väljamõeldud, müütilisi ohte, näiteks kurikuulus Venemaast lähtuv sõjaline oht," ütles Putin neljapäeval rahvusvahelises Valdai foorumil.

"Tõepoolest, see on tulukas ettevõtmine — võib oma riikides uued sõjalised eelarved läbi suruda, painutada liitlasi üheainsa üliriigi huvide teenistusse, laiendada NATO-t, nihutada selle taristut, lahinguüksusi ja uut tehnikat meie piirile lähemale," ütles Venemaa president, edastas BNS.

"Loomulikult on väga meeldiv, vaat et kasulikki esitleda end tsivilisatsiooni päästjana mingite uute barbarite käest. Ainus häda on selles, et Venemaa ei kavatse kedagi rünnata. Ja see on naljakas. Mina loen ju samuti teiste analüüse, mitte ainult siin saalis viibijate omi, vaid nende samade USA ja ja Euroopa analüütikute omi."

"Lihtsalt mõeldamatu, rumal ja ebarealistlik. Üksi Euroopas on 300 miljonit elanikku, kõik NATO liikmed… NATO riikide elanikkond kokku on 600 miljonit inimest, Venemaal 146 miljonit. Sellest on lihtsalt naljakas rääkida, kuid seda kasutatakse nagunii oma poliitiliste eesmärkide saavutamiseks," ütles Putin.

Ühtlasi ütles Putin, et Venemaa ei suuda mõjutada USA presidendivalimiste tulemust.

"Tahaksin esitada teile vastuküsimuse: kas tõesti keegi arvab tõsimeeli, et Venemaa saab mõjutada ameerika rahva otsust? Kas USA on mingi banaanivabariik? USA on suurriik. Kui ma eksin, siis parandage mind, palun," ütles ta.

Vene riigipea avaldas ka arvamust, et lähenevate presidendivalimiste taustal püüab USA poliitiline eliit tõmmata rahva tähelepanu kõrvale tegelikelt muredelt ja loob Venemaast vaenlasekuju.

"Ilmselt peaks valimiste ajal käima jutt just sellest ja muudest lahendamata asjadest. Kuid ilmselt ei ole eliidil midagi eriti öelda ja ühiskonda rahustada ning seetõttu on lihtsam juhtida tähelepanu nn Vene häkkeritele, luurajatele, mõjuagentidele jne," märkis Putin.

61
Tagid:
valimised, Valdai klubi, NATO, president, Vladimir Putin, Sotši, USA