Foto on illustratiivne

EKRE noored: Venemaa kutsugu Nugiseksi büsti tauninud volinik tagasi

26
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteliikumine Sinine Äratus leiab, et Venemaa peaks tagasi kutsuma voliniku, kes taunis Teise maailmasõja ajal Relva SS-i ridades võidelnud eestlase Harald Nugiseksi büsti avamist.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. "EKRE noorteliikumine Sinine Äratus on nördinud Venemaa välisministeeriumi avaldusest, mis solvab häbematult Eesti vabadusvõitleja Harald Nugiseksi ja tema relvavendade mälestust," teatab Sinise Äratuse juhatus neljapäeval BNS-ile. "Säärane naaberrahva ajaloo jalge alla tallamine ja suveräänse riigi siseasjadesse sekkumine lubamatu ning Moskvalt tuleb nõuda avalduse teinud voliniku Konstantin Dolgovi viivitamatut tagasikutsumist."

"Kui Eesti rahvuskangelaste pärgamine on teie jaoks pühaduseteotus, siis teie pühadus pole väärt punast pennigi," sõnas Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. "Me oleme seni külmavereliselt pealt vaadanud, kuidas Venemaa tähistab 9. maid ning teisi ohtliku pagasiga tähtpäevi, kõndides süngel ja nõukogulikul rajal. Vene rahval on õigus austada oma esivanemaid, nõnda nagu meilgi. Aga kui meie kangelasi alatult solvanud volinik jääb ametisse, on meie riikide vahel miski taas kildudeks purunenud."

Venemaa välisministeerium
© Sputnik / Наталья Селиверстова

EKRE noorteliikumise hinnangul peaks Eesti äärmiselt tõsiselt suhtuma Venemaa üleskutsesse osutada Eesti seaduslikule riigivõimule ja sõjasangarite austamisele vastupanu. "Selles olukorras tuleb avaldada vastupanu hoopis katsetele mustata meie ajalugu ja rahvuslikke müüte," lisas Kaalep.

Sinine Äratus avaldas samas lootust, et sellised rünnakud toimivad üksnes Eesti rahva ühendajana välisohtude vastu. "Iga eestlane peab Harald Nugiseksi ja teiste oma rahva eest ohvreid toonud meeste kangelasteod seadma endale eeskujuks ning sellest juhindudes koonduma rahvusluse lipu alla," sõnas Kaalep.

26