Presidendi valimised Eestis.

Algas kandidaatide esitamine Vabariigi Presidendi valimiseks

27
(Uuendatud 07:19 29.09.2016)
Neljapäeval, 29. septembril kell 9 algab kandidaatide ülesseadmine Vabariigi Presidendi valimise esimeseks vooruks Riigikogu täiendaval istungil.

TALLINN, 28. september — Sputnik. Kandidaate saab üle seada kuni laupäeva, 1. oktoobri kella 18-ni, teatas Vabariigi Valimiskomisjon pressiteate vahendusel.

Protseduurireeglid on täpselt samad, kui augustis toimunud Riigikogu voorude ajal: kandidaadi ülesseadmise õigus on vähemalt viiendikul (21 liiget) Riigikogu koosseisust, seejuures võib Riigikogu liige olla ainult ühe kandidaadi ülesseadjaks.

Registreerimiseks esitavad ülesseadjad valimiskomisjonile esildise, mis sisaldab kandidaadi ees- ja perekonnanime, sünniaastat, —kuud ja —päeva, ülesseadjate nimesid ja allkirju ning esildise koostamise kuupäeva.

Esildisele peab lisama kandidaadi omakäelise, kuupäeva ja allkirjaga nõusoleku kandideerida Vabariigi Presidendiks ja kinnituse, et ta vastab Vabariigi Presidendi kandidaadile esitatavatele seadusega sätestatud nõuetele. Samuti dokumendid, mis tõendavad, et kandidaat on sünnilt Eesti kodanik.

Kandidaadi registreerimiseks nõutavad dokumendid esitab Vabariigi Valimiskomisjonile üks kandidaadi ülesseadjatest.

Vabariigi Valimiskomisjon koguneb koosolekule pühapäeval, 2. oktoobril, et kandidaadid registreerida.

Esimene hääletusvoor toimub Riigikogus esmaspäeval, 3. oktoobril kell 13.

27
Tagid:
valimised, VVK, president, Riigikogu, Eesti
Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)