Ergoğan „üritab mängida ühel ja sama klaveril korraga mitut partiid“.

Erdoğan lubas Porošenkole toetada Ukraina taotlusi Krimmi suhtes

12
(Uuendatud 17:40 21.09.2016)
Türgi kavatseb ka edaspidi nii kahepoolsetes kui mitmepoolsetes raamistikes toetada Kiievit Ukraina suveräänsuse küsimuses.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Türgi president Recep Tayyip Erdoğan lubas Ukraina riigipeale Petro Porošenkole, et Ankara ei loobu oma seisukohast Krimmi Venemaaga ühendamise kohta; teatas RIA Novosti. Selle avalduse tegi ta poliitikute kohtumise raames ÜRO Peaassamblee 71. istungjärgul New Yorgis, teatatakse Ukraina presidendi veebilehel.

Erdoğan märkis, et Türgi kavatseb ka edaspidi nii kahepoolsetes kui mitmepoolsetes raamistikes toetada Kiievit Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse küsimuses, öeldakse teadaandes.

Ühtlasi rõhutas ta, et dialoogi taasalustamine Venemaaga ei mõjuta Türgi seisukohta Krimmi suhtes ja „krimmitatarlaste õiguste rikkumise" küsimuses.

Föderatsiooninõukogu julgeoleku- ja kaitsekomitee esimene aseesimees Franz Klintsevitš teatas Ergoğani sõnu kommenteerides, et Türgi juhi väljaütlemised on protokollilise iseloomuga, kuid need võivad komplitseerida Moskva ja Ankara vahelisi suhteid.

„Me saime veel ühe kinnituse: meie „sõprusel" Türgiga on teatud kindlad ja küllaltki tinglikud piirid," rõhutas senati liige.

Klintsevitši sõnul tekib mulje, et Ergoğan „üritab mängida ühel ja sama klaveril korraga mitut partiid".

Krimm sai taas Venemaa piirkonnaks pärast Ukrainas toimunud riigipööret korraldatud referendumi tulemusel. Venemaaga taasühinemise poolt hääletas üle 95% poolsaare elanikkonnast.

 

 

12
Tagid:
Recep Tayyip Erdoğan, Petro Porošenko, Krimm