Mart Helme.

Mart Helme esitati ametlikult presidendikandidaadiks

44
(Uuendatud 17:38 21.09.2016)
Kolmapäeval esitasid 21 valimiskogu liiget Mart Helme presidendikandidaadiks valimiskogu esimesse hääletusvooru, mis toimub laupäeval, 24. septembril kell 12.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Kolmapäeval esitasid 21 valimiskogu liiget Mart Helme presidendikandidaadiks valimiskogu esimesse hääletusvooru, mis toimub laupäeval, 24. septembril kell 12.

Mart Helme on sündinud 31. oktoobril 1949, ta on sünnilt Eesti kodanik ning kinnitanud oma nõusolekut Vabariigi Presidendiks kandideerida, teatas vabariigi valimiskomisjon BNS-ile.

Mart Helme seadsid üles Martin Helme, Mart Helme, Raivo Põldaru, Arno Sild, Jaak Madison, Henn Põlluaas, Uno Kaskpeit, Meelis Aianurm, Aleksander Sven Esse, Tiit Kala, Antti Leigri, Marko Matson, Rein Peedumäe, Toomas Vallimäe, Aivar Anijago, Jüri Kommusaar, Ene Toom, Arno Vares, Heiki Kukk, Anne Kalf ja Sulev Viiron.

Presidendiks kandideeriva EKRE esimehe Mart Helme vähene avalik toetus valijameeste hulgas näitab EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul seda, et valijamehed kardavad valitsuse kättemaksu.

ERR-i küsitles 335 valimiskogu liikmest 264 ja vaid kümme ütlesid, et nad toetavad presidendina Mart Helmet.

Presidendi valimised.
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Ma ei ütle ühtegi nime, aga võin kinnitada, et on valijamehi, kes ütlesid, et nemad ei saa toetusallkirja anda, sest nende abikaasat on ähvardatud sellisel juhul vallandada riigiametist," rääkis Martin Helme. "On valijamehi, kes on öelnud, et ei saa toetusallkirja anda, sest muidu võetakse nende vallalt kõik rahad ära. On valijamehi, kes on öelnud, et nad ei saa rääkida, sest neil on eraettevõttega mingid riiklikud abiprojekid, mille rahad on ähvardatud kinni panna. Ma nii täpselt ei küsinud, mis rahad, aga ilmselt mingid eurorahad."

Martin Helme lisas, et "see töö on olnud väga konkreetne, süstemaatiline ja jõuline". "Nii inimesed ütlevad, ma ei hakka neile häda kaela tõmbama, et kes nad on või kus nad on, aga selline on reaalsus. Siin pole midagi üllatuda, et sellise õhkkonna loomise järel inimesed ei ütle, mida nad teevad või arvavad," sõnas EKRE aseesimees.

Riigikogu kolmandast voorust kandusid otse valimiskogu esimesse vooru kandidaadid Siim Kallas ja Mailis Reps. Teisipäeval seadsid 26 valimiskogu liiget üles kandidaat Marina Kaljuranna.

Kandidaadi registreerimiseks nõutavad dokumendid esitab Vabariigi Valimiskomisjonile (Toompea tn 1, Tallinn) üks kandidaadi ülesseadjatest. Kandidaate saab esitada neljapäeva, 22. septembri kella 18-ni. Vabariigi valimiskomisjon koguneb koosolekule reedel, 23. septembril kell 12, et kandidaadid registreerida.

 

44
Tagid:
kandidaat, valimised, president, Mart Helme
Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)