Riigikogu.

Karilaid: Rosimannus loob valitsuse saamatuse varjamiseks sisevaenlast

36
Juhul kui Reformierakond saab presidendivalimistel oma tahtmise, siis kogu senine poliitika kinnistub ja võimalike muutuste esitlemine jääb ainult Arvamusfestivali osalejate rõõmuks, ütels Karilaid.

TALLINN, 28. august — Sputnik. Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et Reformierakonna ühe ideoloogi, Rain Rosimannuse äsjane sõnavõtt Keskerakonna ja EKRE teemal on sisevaenlase ehitamine, eesmärgiga pisendada võimuliidu poliitikute edutust.

"Rosimannuse poolt võimule aidatud peaminister [Taavi Rõivas] ei ole sisuliselt aidanud lahendada ühtegi probleemi, vaid toonud neid juurde," ütles Karilaid pressiteate vahendusel, teatas BNS. "Haldusreformi vastuolud põhiseadusega, praamiliiklust lõhkuv korruptsioonijuhtum, miinuses haigekassa, erakordne segadus Estonian Airiga on näited, mis tõestavad Reformierakonna juhitud võimuliidu abitust. Loomulikult ei jää sealjuures muud üle, kui oma viha suunata Keskerakonna ja EKRE pihta, nagu võisime lugeda laupäevasest Postimehest."

"Eesootavad presidendivalimised on esimene tõsisem test üle aastate, kas jääkeldrisse külmutatud ideed on võimalik tuua rahva ette või mitte. Juhul kui Reformierakond saab presidendivalimistel oma tahtmise, siis kogu senine poliitika kinnistub ja võimalike muutuste esitlemine jääb ainult Arvamusfestivali osalejate rõõmuks," märkis Karilaid. "Kutsun kõiki teisi erakondi Keskerakonnaga kokku leppima, et saada Eesti stagnatsioonist välja."

Karilaid peab Reformierakonna võimugarandiks president Toomas Hendrik Ilvest, kelle ametist lahkumine tekitab peaministripartei juhtides tema sõnul paanikat.

 

36
Tagid:
Rain Rosimannus, Jaanus Karilaid