Theresa May.

May tahab käivitada Brexiti parlamendihääletuseta

22
May valitsust ähvardab juba kohtuasi, millega püütakse teda takistada algatamast EL-is lahkumise protsessi parlamenti kaasamata.

TALLINN, 28. august — Sputnik. Peaminister Theresa May tahab käivitada Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise parlamendihääletuseta, kirjutas ajaleht Daily Telegraph laupäeval.

Leht rõhutas Downing Streeti allikale viidates, et tegemist on spekulatsiooniga, kuid lisas, et May on otsustanud viia täide rahva rahte, nagu see väljendus 23. juuni referendumil, kus 52 protsenti brittidest hääletas EL-ist lahkumise poolt, teatas BNS.

May valitsust ähvardab juba kohtuasi, millega püütakse teda takistada algatamast EL-is lahkumise protsessi parlamenti kaasamata.

Advokaadibüroo Mishcon de Reya advokaadid vaidlustavad valitsuse otsuse kõrgemas kohtus, väites, et May ei saa käivitada EL-i Lissaboni leppe 50. artiklit — ühendusest lahkumise protsessi —, ilma et parlament seda arutaks ja talle loa annaks.

Parlamendi alamkoja enamus, seal hulgas May ise, toetasid Suurbritannia EL-i jäämist.

Kui lahkumisprotsess käivitatakse, kulub Suurbritannia EL-ist lahtihaakimiseks veel vähemalt kaks aastat. May on öelnud, et sel aastal ta protsessiga veel ei alusta.

Peaminister kohtub järgmisel nädalal oma maamajas valitsuse ministritega ja nõuab igalt ministeerimilt Brexiti tegevuskava, kirjutasid ajalehed Sunday Times ja Sunday Telegraph.

Ministrid arutavad Mayga edasisi samme, ütles valitsusallikas Telegraphile, enne kui peaminister sõidab Hiina G20 tippkohtumisele.

 

22
Tagid:
Brexit, Theresa May
Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)