Konflikti korral Venemaaga ei ole NATO-l Baltikumis šansse.

Die Welt: NATO-l ei ole Baltikumis šansse

76
Põhja-Atlandi alliansi Varssavi tippkohtumisel lepiti kokku nelja tuhande sõjaväelase saatmises Ida-Euroopasse. See otsus kujunes küllaltki vaieldavaks.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. NATO püüab oma idaserva tugevdades „jõudu näidata", kuid kui oletada, et Baltikumis tekib vastasseis NATO ja Venemaa vahel, siis ei ole alliansil tegelikult mingeid šansse, teatab RIA Novosti viidates ajalehele Die Welt.

Põhja-Atlandi alliansi Varssavi tippkohtumisel lepiti kokku nelja tuhande sõjaväelase saatmises Ida-Euroopasse. See otsus kujunes küllaltki vaieldavaks — ühed süüdistasid allianssi „mõõgatäristamises", teised lausa sõjaõhutamises. Kuid mis iganes eesmärki see samm ka ei teeniks, ei suuda see muuta sõjalise jõu vahekorda selles piirkonnas, seda esmajoones Vene vägede arvulise ülekaalu tõttu, rõhutab artikli autor.

Pealegi on alliansil „Achilleuse kand — maariba Poola ja Leedu vahel pikkusega umbes 100 kilomeetrit, niinimetatud Suwalki koridor, mis piirneb Kaliningradi oblastiga põhjas ja Valgevenega lõunas. See on NATO kõige nõrgem koht selles piirkonnas, märgib väljaanne.
Analüüsikeskuse RAND prognooside kohaselt võib Venemaa hüpoteetilise konflikti korral kergesti Suwalki koridori blokeerida ja muuta alliansile võimatuks tehnika ja lahinguvarustuse edasi transportimise.

„NATO maavägedel ei ole võimalust taganeda ja nad saavad otse kohapeal lüüa," märgivad eksperdid.

Lisaks sellele võib Venemaa korraldada blokaadi alliansi sõjalaevadele Balti merel. Maismaal aga on NATO väeüksused liiga nõrgad ja väikesearvulised selleks, et venelastele vastu seista, nendib artikli autor kokkuvõtteks.

 

 

 

76