Toomas Hendrik Ilves ja tema abikaasa Ieva Ilves.

Eesti ja Läti president arutasid NATO tippkohtumise teemasid

8
Presidentide fookuses oli Varssavis toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide tippkohtumine.

TALLINN, 12. juuli — BNS. Läti president Raimonds Vējonis ja tema abikaasa Iveta Vējone võõrustasid esmaspäeva õhtul Jūrmalas Eesti riigipead Toomas Hendrik Ilvest ja tema abikaasat Ieva Ilvest — presidentide kohtumise peateemad olid Varssavis toimunud NATO tippkohtumine, Balti riikide edasised sammud julgeoleku tagamisel, Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu suhted ning Eesti-Läti koostöö e-valitsemises.

Presidentide fookuses oli Varssavis toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide tippkohtumine. "NATO tippkohtumine andis meile veelkord kindluse, et alliansile on oluline kõikide liitlaste kaitstus, mida kinnitab otsus paigutada täiendavad liitlasvägede üksused Balti riikidesse ja Poola," ütles president Ilves.

Olulise teemana arutati ka Ühendkuningriigi Brexiti otsuse mõju Euroopale. Eesti riigipea ja Läti president olid ühel meelel, et suhted Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel kõigis valdkondades peavad olema tulevikus nii tihedad kui võimalik.

President Ilves avaldas lootust, et Eesti ja Läti saavad tulevikus teha edukalt koostööd e-valitsemises. "Eesti on viimastel aastatel palju panustanud koostöösse Soomega, et luua ülepiirilisi riiklikke e-teenuseid, millest võidaksid nii soomlased Eestis kui ka eestlased Soomes. Usun, et sarnane koostöö peaks käivituma tulevikus ka Lätiga," lisas ta.

 

8