NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

Stoltenberg: NATO on Venemaa asjus ühtne

22
Anonüümsust palunud NATO ametniku sõnul andsid alliansi liidrid Venemaa geopoliitilistele kavatsustele sünge hinnangu.

TALLINN, 9. juuli — Sputnik. NATO liidrid leppisid Venemaa suunal kokku ühtse heidutus- ja dialoogipoliitika säilitamises, lausus alliansi peasekretär Jens Stoltenberg laupäeval.

"Peamine sõnum… on see, et allians on ühtne, et seisame koos," lausus Stoltenberg vastuseks küsimusele, mida NATO liidrid arutasid reede hilisõhtul toimunud õhtusöögil, mil teemaks oli Venemaa, teatas BNS.

"Mul on väga hea meel näha, kui tugev see sõnum NATO sees on ning kui ühtsed me selle sõnumi taga oleme. Ühine sõnum õhtusöögilt on, et kaitse ja dialoog on see, millel meie suhe põhineb," rõhutas peasekretär.

Stoltenbergilt küsiti, kas ta on nõus Prantsuse presidendi François Hollande'i avaldusega, et Venemaa pole oht, vaid partner.

Peasekretär vastas, et NATO on nüüd täiesti uues olukorras. "Me ei näe vahetut ohtu ühelegi NATO liikmesriigile," lausus ta.

"Venemaa pole ka strateegiline partner. Meil pole Venemaaga strateegilist partnerlust, mida me üritasime arendada, kuid me pole ka külma sõja olukorras… Oleme uues olukorras, mis on varasemalt kogetutest teistsugune," ütles Stoltenberg.

Õhtusöögil tuli eriti arutlusele olukord Lääne-Balkanil ja endise Jugoslaavia alla kuulunud riikides, kirjutas uudisteagentuur Associated Press.

Anonüümsust palunud NATO ametniku sõnul andsid alliansi liidrid Venemaa geopoliitilistele kavatsustele sünge hinnangu. Moskva "tõenäoliselt kasutab ära mis tahes haavatavusi" Lääne-Balkanil, Moldovas ja Ukrainas, lausus allikas.

Ametniku sõnul olid USA president Barack Obama ja alliansi teiste liikmesriikide juhid ühel meelel, et nad peavad Venemaa suhtes säilitama "kindla ja ühise hoiaku" ning Moskva "peab täitma" Ukraina idaosa puudutavas Minski rahuleppes võetud kohustused, lisas allikas.

 

22
Teema:
NATO tippkohtumine (20)