Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

Venemaa mõistis NATO lühinägeliku poliitika hukka

23
(Uuendatud 12:03 09.07.2016)
Naeruväärne on rääkida Venemaast lähtuvast ohust, kui keset Euroopat hukkub iga päev kümneid ja Lähis-Idas sadu inimesi.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Kreml süüdistas Venemaast lähtuvast ohust rääkivat NATO-t lühinägelikkuses ja vales rõhuasetuses oma suundumuse määratlemises.

"Naeruväärne on rääkida Venemaast lähtuvast ohust, kui keset Euroopat hukkub iga päev kümneid ja Lähis-Idas sadu inimesi. Selleks peab olema täiesti lühinägelik organisatsioon, et rõhuasetustega sel viisil vassida," vastas Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov reedel ajakirjanike küsimusele Venemaa praeguste suhete kohta NATO-ga võrreldes president Vladimir Putini 16 aasta taguse usutlusega BBC-le, kus ta ütles, et Venemaa võiks NATO-sse astuda, teatas BNS.

Küsimusele, kas tänaseks on see välistatud, meenutas Peskov, et president on seda mõtet hiljemgi korranud.

"Küsimus on selles, millele töös keskenduda. Kui on vaja pingsalt omale vaenlasekuju otsida, et selle ümber Vene-vastast hüsteeriat kerida ja pärast sellele tundetaustale toetudes paigutada mingeid uusi õhu- või maaväeosi Venemaa piirile lähemale, siis siin ilmselt vaevalt, et saab kombata ühistegevuseks mingit pinda," rõhutas pressisekretär.

Samas tõdes ta, et "kui keskenduda töö tõepoolest sellele, et tegeleda maailmajaos usalduse suurendamisega, tegeleda tõepoolest sellega, mis meid ohustab ja tapab Euroopas inimesi, siis on see terrorism."

"Kui Venemaa selles lõikes selge ja järjekindel maailmavaade langeb kokku NATO omaga, ilmneks meil laialdane väli ühistegevuseks," sõnas Peskov.

Ta lisas, et see on see juhtmõte, mida "Putin edendas mitte ainult 16 aastat tagasi, vaid on edendanud kogu aeg,"

 

23
Teema:
NATO tippkohtumine (20)