Kaitseminister Hannes Hanso.

Hanso sõnul pole Eestisse saabuvate liitlaste relvastuse osas otsust

14
(Uuendatud 12:04 09.07.2016)
Britid kavatsevad saata Eestisse 500 meest ja sellele lisandub 150-200 Prantsuse ning 200 Taani sõdurit.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Kaitseminister Hannes Hanso sõnul ei ole Eestisse saabuva NATO liitlaste maaväe pataljoni suuruse lahinggrupi relvastuse osas veel otsust tehtud, teatas BNS.

"Pataljonisuurune liitlaste üksus Eestisse tuleb ja tõepoolest täna võime välja öelda, et seda juhib Eesti puhul Suurbritannia ning sellele lisanduvad kompaniidega meie liitlased teistest NATO liikmesriikidest," ütles Hanso BNS-ile. "Suurbritannia ja meie oleme rääkimas sellel teemal Prantsusmaaga ning ka Taaniga, et Taani on valmis panustama ühe kompaniiga ja samaga Prantsusmaa. Ma arvan, et esimene vahetus brittidega on prantslaste oma ja pärast võtavad rotatsiooni korras selle üle taanlased," lisas Hanso.

Britid kavatsevad Hanso sõnul saata Eestisse 500 meest ja sellele lisandub 150-200 Prantsuse ning 200 Taani sõdurit. Hanso sõnul on liitlaste saabumiseks tuleva aasta alguses tarvis teha suur hulk ettevalmistusi. "Valitsus on praegu heaks kiitnud selle, et kasarmud, nende ehitamine on põhimõtteliselt töös. Sõltuvalt tehnikast, millega britid tulevad, tuleb hakata ette valmistama hooldusalasid," lisas ta.

Liitlaste relvastuse kohta ütles Hanso, et see peab eelkõige täitma Eesti sõjalise võimekuse lünki. "Täpselt tehnilisi detaile, mis tehnika ja kui palju, on praegu veel liiga vara öelda," sõnas Hanso.

 

14
Teema:
NATO tippkohtumine (20)