NATO lipu heiskamine.

NATO ja EL allkirjastasid deklaratsiooni

7
(Uuendatud 16:02 08.07.2016)
NATO ja Euroopa Liit allkirjastasid koostöö süvendamise deklaratsiooni, mille eesmärk on muu hulgas seista ühiselt vastu hübriidohtudele.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. "Euroatlantiline kogukond on täna põrganud enneolematutele idast ja lõunast lähtuvatele väljakutsetele. Meie kodanikud nõuavad, et me kasutaksime nendele väljakutsetele vastuseismiseks kõiki viise ja võimalusi ning tugevdaksime seeläbi nende julgeolekut," seisab reedel EL ja NATO juhtide allkirjastatud deklaratsioonis.

"Ühiste ohtude valguses tuleb meil suurendada pingutusi ja peame otsima koostööks uusi viise ja uut sihikindlust, sest meie julgeolek on seotud ja koos me suudame kasutada suurt vahenditevalikut, et vastata esitatud väljakutsetele, ja me peame neid vahendeid kasutama võimalikult tõhusalt. Tugevam EL ja tugevam NATO tugevdavad teineteist vastastikku, ja me suudame paremini tagada julgeolekut Euroopas ja selle piiride taga," rõhutati deklaratsioonis.

Koostööd laiendatakse ka küberkaitse ja mereohutuse valdkonnas.

NATO ja EL hakkavad kavandama ühisõppusi hübriidohtude tõrjumiseks. Selliste õppuste korraldamine on keeruline, sest NATO ja EL-i vahel ei ole andmevahetuskokkulepet.

Euroopa Liitu kuuluva Küprose ja NATO liikme Türgi vaheline tüli on olnud koostöö arendamise peamisi takistusi.

 

7
Teema:
NATO tippkohtumine (20)