Brexit.

Mikser: Cameron riskis kogu riigiga

10
(Uuendatud 14:47 27.06.2016)
SDE riigikogu fraktsiooni liikme Sven Mikseri hinnangul riskis Suurbritannia peaminister David Cameron kogu riigiga, kui nõustus referendumiga, millel rahvas otsustas Euroopa Liidust välja astumise kasuks.

TALLINN, 25. juuni, — Sputnik. "Cameroni suurim viga oli see, et ta otsustas oma erakonnasisese kriisi lahendamiseks riskida kogu riigiga. Ja möödaminnes ka kogu Euroopaga," kirjutas Mikser suhtlusvõrgustikus Facebook. "Riigimees, kes vastutab oma maa tuleviku eest, ei tohi põhjendamatult — või pelgalt omakasu eesmärgil — nii suuri riske võtta."

"Brexit osutab aga veel teisele moodsa demokraatia seni vastuseta küsimusele. Mida teha, kui rahvas ehk kõrgema võimu kandja nõuab, et keerulised asjad oleksid lihtsad," arutles Mikser ja meenutas briti meest, kes põhjendas AK-le antud lühiintervjuus oma ei-häält sellega, et arstijärjekorrad on liiga pikad.

"Referendumil, kus iga valija häälel on võrdne kaal, on see täpselt sama legitiimne põhjendus kui iga teine," kirjutas Mikser. "Hoiatasin juba Araabia kevade aegu, et see, kui Twitteri ja Facebooki abil on võimalik korraldada revolutsioone ja kukutada valitsusi, võib kergesti luua eksimulje, nagu saaks Facebooki abil ka uue toimiva valitsuse kokku panna. Ei saa."

"Öeldakse, et igale keerulisele küsimusele on olemas lihtne vastus, ainult et see on alati vale vastus," märkis Mikser ja lisas, et nii läks ka brittide vastusega referendumil esitatud küsimusele.

 

 

10
Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)