Repsil on esimese presidendikandidaadina koos vajalikud allkirjad riigikogus ülesseadmiseks.

Repsil on presidendikandidaadina ülesseadmiseks hääled koos

15
(Uuendatud 16:42 20.06.2016)
Keskerakonna presidendikandidaadil Mailis Repsil on olemas 27 saadiku toetusallkirjad, et saada riigikogus presidendikandidaadina üles seatud.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni teatel on Repsil esimese presidendikandidaadina koos vajalikud allkirjad riigikogus ülesseadmiseks, teatas fraktsiooni pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Täpsemalt on tema esitamiseks oma toetusallkirja andnud kõik 27 Keskfraktsiooni liiget, teatas BNS.

"Eesti inimesed ei saa kahjuks otse presidenti valida, kuid sellest hoolimata tuleb erakondadel oma kandidaadid selgelt välja öelda. Presidendi valimine peab toimuma läbipaistvalt ja avalikult, mitte kuskil erakondade tagatubades. Just seetõttu on Reps korraldanud kohtumisi mitmel pool Eestis ning jätkab oma seisukohtade ja programmi tutvustamist ka järgnevatel kuudel," selgitas Simson.

„Tänaseks on oma esmase valiku langetanud ka sotsiaaldemokraadid ning Isamaa ja Res Publica Liit, kes toetavad vastavalt Eiki Nestorit ja Allar Jõksi. Mõlemad kandidaadid ei pruugi aga koguda riigikogus ülesseadmiseks vajalikku 21 allkirja, vaid peavad lootma ka teiste parlamendifraktsioonide toetuse peale. Võimalikud allkirjad ei tule kindlasti kergelt ega vastuteeneteta," sõnas Simson.

"Kõige segasemat mängu mängib Reformierakond, kellel on korraga tules kolm kandidaati, kuigi hääli Riigikogus jagub vaid ühe ülesseadmiseks. Sellelaadne viimase minutini venitamine on arusaamatu, sest näiteks peaministrikandidaadid avalikustatakse alati juba mitu kuud enne Riigikogu valimisi. Vabariigi Presidendi institutsioon ei ole mingil moel vähem tähtis, mistõttu kutsun taaskord Reformierakonda üles oma kandidaati ära valima," rõhutas Kadri Simson.

 

15
Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)