Moskva. Kreml.

Ivanov: Baltimaade propaganda on tingitud majandusprobleemidest

103
(Uuendatud 20:29 18.06.2016)
Igasugune sõjaline kohalolek - see on täiendav majanduslik tulu sellele territooriumile või riigile, kuhu välismaa üksused on majutatud.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Baltimaade sagedased avaldused Venemaalt lähtuvast ohust on tingitud nende riikide keerulisest majandusolukorrast ja soovist tõmmata endale Lääne partnerite tähelepanu, ütles laupäeval Vene presidendiadministratsiooni juht Sergei Ivanov.

"Kõik see on algusest lõpuni propaganda. Ma ütleksin, et vanaaegne propaganda. Autorid on ilmselt võtnud Suure Isamaasõja kaardid, vaadanud, kuidas Nõukogude armee peale tungis… ja, nagu midagi poleks vahepeal muutunud, panid selle teadusliku ja pseudoteadusliku põhjendusena lauale," ütles Ivanov telekanali Rossija 1 saatele Vesti v subbotu.

"Minu meelest on kõik palju lihtsam: majandusolukord Balti riikides on pehmelt öeldes vilets, kõigis kolmes Balti riigis on aset leidnud rahvaarvu vähenemine. Kui vaadata rahvastiku statistikat Läti NSV-s 1990. aastal ja praegu — siis oleks poole elanikkonnast nagu peoga pühitud," märkis ta.

"Mis teha? Tuntud võte. Tee kõva kisa eelseisvast salakavala Venemaa rünnakust, kes ainult sellest unistabki, kuidas Baltimaid ikestada. Aga mida tähendab kasvõi ainult üks uude kohta paigutatid (NATO) pataljon või brigaad? Sadu uusi töökohti. Täiendavaid tulusid. See on majanduslik kasu," lausus Ivanov.

Just sellest on tema hinnangul tingitud NATO kohaloleku tugevdamine Baltimaades. "Igasugune sõjaline kohalolek — see on täiendav majanduslik tulu sellele territooriumile või riigile, kuhu välismaa üksused on majutatud."

"Seetõttu tapetakse siin kaks kärbest ühe hoobiga: antakse poliitiline alus sanktsioonide säilitamiseks ja mis peamine, maalitakse meist vaenlase kuju. Just see ongi pigem peamine eesmärk," lisas Ivanov.

Ivanov ütles samuti, et Venemaa vastab kohe samaga, kui talle kehtestatud majandussanktsioonid tühistatakse. "Kui sanktsioonid tühistatakse, tühistame ka meie kohe oma vastusanktsioonid. See on enesestmõistetav," ütles Ivanov telekanali Rossija-1 vestlussaates Vesti v Subbotu.

"Mulle isiklikult meeldiks, kui meievastased sanktsioonid kehtiksid pisut kauem, et neid ei tühistataks võimalikult ruttu. See on minu isiklik arvamus," lisas ta.

 

103