Mart Helme (paremal).

Võitlus Kadrioru pärast

37
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Pärnu kontserdimajas kogunenud kongress otsustas, et presidendikandidaadiks esitatakse erakonna esimees Mart Helme.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. "Võitlus Kadrioru pärast ei saa olema kerge. Peame arvestama, et eelmistel kohalikel valimistel oli meie erakond alles liiga nõrk, et saavutada olukord, kus suur hulk valijamehi tuleksid meie parteist või meie osalusel toimivatest valitsusliitudest," ütles Helme kongressil peetud kõnes, teatab BNS. "Sellest hoolimata näitavad küsitlused, et see võitlus pole lootusetu. Inimesed on kartellierakondade omavolist sedavõrd väsinud, et isegi seni tugeva distsipliiniga parteide liikmed pole tagatubadele enam lojaalsed ning laias laastus pooled võimalikest valijameestest on siiani keeldunud oma eelistusi avaldamast."

Helme sõnul saab kindlalt väita, et paljud neist eelistavad EKRET ja EKRE kandidaati. "Seda enam et äsja riigikogus vastu võetud haldusreform on inimesed kohalikes omavalitsustes tõsiselt tigedaks teinud, " ütles Helme kongressil peetud kõnes.

"Konservatiivse Rahvaerakona erakonna ülesanne on hoolitseda selle eest, et Kadriorgu ei maanduks kartellierakondadele kuulekas marionett, kes vastuvaidlematult haldusreformi taolised värdreformid ja kooseluseaduse sarnased värdseadused eesti rahva vastu vihakõnesid pidades välja kuulutab," kõneles Helme. "Mina niisuguste presidentide hulka ei kuuluks. Kavatsen Kadriorgu kõigi mulle looja poolt antud annete, oskuste ja kogemustega esindada meie riiki, meie rahvast ja rahvuskonservatiivset maailmavaadet. Ilma silmakirjalike vihakõnedeta, ilma ärmatamise, ilma nätsu närimiseta."

 

37
Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)