Poola välisminister Witold Waszczkowski: Euroopa Komisjoni hoiatus Varssavile ei kohusta mitte millekski.

EL ei välista sanktsioone Poola vastu

20
Financial Timesi hinnangul on praegune vastasseis Brüsseli ja Varssavi vahel üheks enim resonantse tekitavaks.

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Еuroopa Liit tegi Poolale Konstitutsioonikohtu reformide pärast ametliku hoiatuse ega välista nüüd võimalust tema suhtes sanktsioone rakendada, teatab Financial Times.

„Brüssel andis negatiivse hinnangu põhiseaduslike õiguste järgimisele Poolas, mis võib viia Euroopa Komisjoni poolt sanktsioonide rakendamiseni Varssavi vastu juhul, kui ta ei loobu vaidlusaluste muudatuste tegemisest Poola Konstitutsioonikohtus," kirjutab väljaanne.

Euroopa Komisjoni esimene asepresident märkis, et seni ei ole mingeid otsuseid selles küsimuses vastu võetud. „Käesoleva hetkeni ei olegi me põhilistes küsimustes lahendust leidnud. Oleme veel dialoogi pidamas, asja läbiarutamist ei ole me veel lõpetanud," teatas ta.

Nagu ajaleht märgib, algas põhiseadust puudutav kriis Poolas detsembris, mil võimule tuli partei „Õigus ja Õiglus" eesotsas Jarosław Kaczyńskiga. 2015. aasta lõpul kinnitas Poola president Andrzej Duda Konstitutsioonikohut käsitlevad seadusemuudatused, mis Financial Timesi korrespondendi sõnul „paralüseerisid" selle instantsi töö.

Poola peaminister Beata Szydło teatas möödunud nädalal oma veendumusest selles, et kriisiolukorrale leitakse lahendus ilma Euroopa Komisjoni sekkumiseta.

Riigi välisminister Witold Waszczkowski väitis omakorda, et Euroopa Komisjoni hoiatus Varssavile „ei kohusta mitte millekski". Seejuures märkis ta, et ei ole tolle dokumendiga senimaani tutvunud.

Financial Timesi hinnangul on praegune vastasseis Brüsseli ja Varssavi vahel üheks enim resonantse tekitavaks. See võib lüüa kiilu EL-i ja tema kõige tähtsamate Ida-Euroopa liikmesriikide vahele, nendib väljaanne.

 

 

20