Euroopa Komisjonile teeb muret Slovakkia tegevuskava EL-i eesistujana.

Meedia: Euroopa Komisjonile teeb muret Slovakkia tegevuskava EL-i eesistujana

19
EK esimees Jean-Claude Juncker nimetas teisipäeval vastuvõetamatuks Slovakkia peaministri Robert Fico avaldust.

TALLINN, 1. juuni — Sputnik. Euroopa Komisjon (EK) tunneb muret seoses Euroopa Liidu ministrite nõukogu eesistujamaa volituste üleandmisega 1. juulist Slovakkiale, teatas kolmapäeval Euroopa Komisjoni uudiseid vahendav infoportaal EurActiv, teatas RIA Novosti..

„Slovakkia kui eesistujariigi tegevuskava, mis käivitub ühe kuu pärast, on Euroopa Komisjoni jaoks tõeliselt rahutukstegev. Komisjoni vastavad ametiisikud kohtuvad Slovakkia valitsusega kolmapäeval (Brüsselis — toim.), et tegevuskava esimaselt läbi arutada," öeldakse väljaandes.

EK esimees Jean-Claude Juncker nimetas teisipäeval vastuvõetamatuks Slovakkia peaministri Robert Fico avaldust, et ta keeldub EL-i liikmesriikide vahel pagulaste ümberpaigutamise kohustuslikke kvoote rakendamast ja võimalusest luua vabariigis suletud moslemikogukond.

Intervjuus Bratislava ajalehele SME väitis Fico eeskätt, et „islamile Slovakkias kohta ei ole" ja ta on selle vastu, et riigis „kujuneks välja suletud moslemikogukond". Junckeri sõnul kontrollib ta Fico avalduste täpse sisu üle Slovakkia peaministriga Brüsselis kohtudes.

Slovakkia on Euroopa Liidu ministrite nõukogu eesistuja 2016. aasta juulist detsembri lõpuni.

 

 

19