Erdoğan: ma ei saa aru, millist sammu meilt oodatakse.

Erdoğan tahab siluda suhteid Venemaaga, kuid ei tea, millest alata

18
Venemaa tahab suhteid Türgiga taastada ja ootab Ankaralt konkreetseid samme, mida aga seni ei ole tehtud.

TALLINN, 1. juuni — Sputnik. Türgi tahab taastada suhted Venemaaga, kuid ei mõista, millist esimest sammu temalt Moskvas oodatakse, väitis president Recep Tayyip Erdoğan, teatab RIA Novosti.

„Ma ei saa aru, millist sammu meilt oodatakse. Meie ei ole riik, kes istub süüdlaste pingil. Venemaaga tülitseda me ei taha. Vastupidi, me oleme riik, kes tahab Venemaaga suhteid arendada. Putiniga olime me sõbrad, ja kui vea teinud piloodi tõttu või mingil muul põhjusel tuuakse ohvriks selline suur riik nagu Türgi, siis paneb see mõtlema. Usun, et meil tuleb võtta oma jõud kokku selleks, et suhted Venemaaga uuesti üles ehitada. Ma soovin, et me suudaksime selle probleemi võimalikult kiiresti lahendada," teatas Erdoğan pressikonverentsil.

Vladimir Putin teatas oma Kreeka-visiidi käigus, et Venemaa tahab suhteid Türgiga taastada ja ootab Ankaralt konkreetseid samme, mida aga seni ei ole tehtud. Ta lisas, et kõne all on vabandused ja hüvitised vene pommituslenduri mahalaskmisega tekitatud kahju eest.

Eelnevalt on Türgi uus peaminister Binali Yıldırım teatanud, et suhete normaliseerimine Venemaaga on üheks tema valitsusprogrammi punktidest, välisminister Mevlüt Çavuşoğlu aga tegi omalt poolt ettepaneku luua ühine töögrupp poolte edaspidiste sammude läbiarutamiseks.

Venemaa Föderatsiooni asevälisminister Aleksei Meškov on varem öelnud, et Türgi teab suurepäraselt, mida tuleb teha, et suhted Venemaa Föderatsiooniga tupikust välja tuua, pall on Ankara käes.

„Türgi pool teab suurepäraselt, mida tuleb teha, et suhted Venemaa Föderatsiooniga tuua välja tupikust, kus need praegu on. Pall on türklaste poolel. Vene pool ei ole vaatamata sellele, et sündmusest on möödunud juba nii palju kuid, saanud allatulistatud lennuki ja vene lenduri elajaliku tapmise eest mingit vabandust," märkis Meškov.

 

 

18