Venemaa presidenti ei ole vaja veenda konstruktiivse positsiooni tähtsuses, ta viib niigi ellu just sellist poliitikat - Peskov.

Kudrin kutsus Putinit üles vähendama pingeid geopoliitikas

13
Venemaa endine rahandusminister Aleksei Kudrin tegi Venemaa riigipeale ettepaneku vähendada rahvusliku majanduse stimuleerimiseks geopoliitilisi pingeid.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Venemaa presidenti Vladimir Putinit ei ole vaja veenda rahvusvahelistes küsimustes konstruktiivse positsiooni tähtsuses, ta viib niigi ellu just sellist poliitikat, teatas ajakirjanikele Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

Varem on meediaväljaanded teatanud, et Venemaa majandusnõukogu istungil rääkis selle presiidiumi esimees, endine rahandusminister Aleksei Kudrin riigi tehnoloogilisest mahajäämusest ja püüdis veenda presidenti vajaduses kaasata Venemaa kasvõi teisejärgulistel positsioonidel rahvusvahelistesse tehnoloogilistesse protsessidesse, edastab RIA Novosti viitega ajalehele "Vedomosti".

Vastuseks toonitas president, et Venemaa ei alustanud konflikti esimesena, et tal on tuhandeaastane ajalugu ja ta ei hakka kauplema oma suveräänsusega, mida Vladimir Putin lubas kaitsta oma elupäevade lõpuni (kahe istungil osalenud isiku sõnul). Putin lisas, et ei maksa pingeid ületähtsustada ega provokatsioonidega kaasa minna.

President rääkis ka sellest, et välismaa äriettevõtted, kellel on Venemaal kasulik töötada, ei lähe kuhugi.

Peskov teatas, et Kudrini ja Putuni jutuajamine, millest jutt käib, toimus istungi kinnises osas ja sellepärast, kui "Vedomosti" ajakirjanikud pöördusid tema poole palvega selle juhtumi toimumist kas kinnitada või ümber lükata, ütles ta neile ära.

"Pole mingit vajadust veenda presidenti selles, et, ütleme nii, rahvusvahelistes küsimustes tuleb olla konstruktiivsetel positsioonidel, sest õigupoolest viib president niigi üsna järjekindlalt läbi just sellist poliitikat, mille eesmärgiks on reguleerida olemasolevaid konflikte, arendada koostööd ja kindlustada julgeolekut eelkõige Euroopa kontinendil, seepärast pole mingit vajadust presidenti selles veenda, see ongi just selle poliitika aluseks, mida meie president läbi viib," vastas Peskov ajakirjaniku küsimusele, kas Kudrin tõepoolest tegi presidendile ettepaneku vähendada geopoliitilist pinget ja milline oli Putini seisukoht selles küsimuses.

 

13