Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Euroopa Komisjoni juht kohtub juunis Vene presidendiga

18
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker külastab juunis Venemaad, kus kohtub ka president Vladimir Putiniga, lausus Vene presidendi esindaja Dmitri Peskov esmaspäeval.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Juncker osaleb juuni keskpaigas Peterburis toimuval majandusfoorumil ning kohtub selle kõrvalt ka Putiniga, lausus Peskov, teatas BNS. Foorum kestab 16.-18. juunini.

"Saan tõepoolest kinnitada, et president Juncker on saanud kutse ja plaanib osaleda Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil 16. juunil," ütles Euroopa Komisjoni presidendi pressiesindaja Margaritis Schinas pressibriifingul.

"Juncker kasutab seda võimalust Vene juhtkonnale ja laiemale kuulajaskonnale EL-i vaatevinkli esitamiseks Vene-EL-i suhete hetkeseisust," sõnas ta.

Schinas ütles vastuseks küsimusele, kas Juncker peab Peterburis Putiniga otsekõnelusi, et see on ilmne.

Venemaad on viimase kahe aasta jooksul külastanud väga vähesed Euroopa liidrid. Kreeka ja Küprose ametnikud külastasid riiki möödunud aastal ning Austria ja Ungari presidendid sel aastal.

Euroopa Liit kehtestas Venemaale nn. Ukraina-vastase agressiooni tõttu majandussanktsioonid. Venemaa vastas EL-i toidukaupade sisseveokeeluga.

EL valmistub juunis pikendama Venemaale kehtestatud sanktsioone.

Junckeri pressiesindaja keeldus väitest, et visiit on vastuolus EL-i positsiooniga suhetes Venemaaga. "Me ei näe selles ebakõla," lausus Schinas.

EK president toetas tema sõnul eelmisel nädalal G7 tippkohtumisel teatavaks tehtud ühist seisukohta, mille kohaselt sõltub sanktsioonide tulevik Minski rahulepete täitmisest ja Ukraina suveräänsuse austamisest.

"Sanktsioone on võimalik tühistada, kui Venemaa täidab oma kohustused. Samuti oleme valmis tõstma Venemaale hinda, kui see peaks Venemaa tegude tõttu vajalikuks osutuma," lausus Schinas.

EL-i välisministrid otsustasid märtsis, et EL jätkab Venemaaga mõnedes küsimustes "valikulist läbikäimist".

 

18