Ameerika tankid M1A2 Abrams Euroopas.

NATO loobub oma liitlaste julgeoleku tagamise strateegiast

159
(Uuendatud 12:31 30.05.2016)
NATO võtab kasutusele Venemaa heidutamise strateegia.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. NATO loobub oma liitlaste julgeoleku tagamise strateegiast ja võtab kasutusele Venemaa heidutamise strateegia, ütles USA Euroopa maavägede ülem kindralleitnant Ben Hodges.

"Meie jaoks on esmatähtis ülesanne tõkestada Venemaa edasine agressioon. NATO Varssavi tippkohtumine näitab ilmselt, et liit läheb üle julgeoleku tagamiselt heidutamisele," ütles Hodges usutluses Ukraina meediaportaalile Gromadske, teatas BNS.

Kindral ei laskunud strateegia üksikasjadesse, sest vastutab sõjalise komponendi eest. "Ma ei tea esialgu, kuidas see välja nägema hakkab. Minu kui väejuhi ülesanne on tagada, et sõjavägi oleks tätma oma osa ülesandest — relvad, suurtükid, insenerid jne," sõnas ta.

Hodges ütles, et USA Euroopa vägi on keskendunud täielikult valmisolekule toetada oma partnereid, sõpru, näidata valmidust täita oma ülesandeid. Muu hulgas õpetasid NATO instruktorid välja Ukraina sõjaväelasi ja see jätkub augustis, juunis suurendatakse kohalolekut Poolas ja Baltimaades.

"Väele lisandub veebruari alguses tankibrigaad — nad tulevad siia. Need on asjad, millega me tegeleme," ütles ta.

Tankibrigaadi hakkab kuuluma u 4000 meest, tankid, suurtükid jne.

"Need paigutatakse üheksaks kuuks Poola, Baltimaadesse, Rumeeniasse, Bulgaariasse. Nad hakkavad osalema manöövritel igas nimetatud riigis. Mõnikord sõdurid kogunevad, et näidata, kui kiiresti nad suudavad edasi liikuda, seejärel naasevad. Nad tegelevad sellega 9 kuud, pärast asendab need sõdurid teine brigaad oma relvadega, ka nemad roteeruvad üheksa kuu pärast. Me käitume niiviisi," ütles kindral.

"Gruusias on siiani seadusvastaselt okupeeritud alal 7000 Vene sõjaväelast. Vene vägi on siiani Transnistrias. Nad okupeerivad siiamaani Krimmi ja sõdivad Donbassis. Venemaa saab teha palju selleks, et vähendada riikide muret. Kui nad oleks läbipaistvamad… Nad tahavad, et neisse suhtutaks kui ülijõudu. Nad peavad tegutsema kui ülijõud — olema vastutustundlikud ja otsima viise vähendada NATO murelikkust," lisas Hodges.

 

159
Samal teemal
Minsk ja Moskva muretsevad NATO sõjakuse pärast