Välisminister Marina Kaljurand.

Eesti ja Saksamaa ootavad NATO-lt konkreetseid samme

11
(Uuendatud 11:58 30.05.2016)
Välisminister Marina Kaljurand kohtus reedel. 27. mail, Tallinnas Saksamaa välisministri Frank-Walter Steinmeieriga. Kohtumisel arutati eelseisvat Varssavi NATO tippkohtumist, Euroopa Liidu tulevikku, rändekriisiga seonduvat ning Euroopa Liidu idapartnerlust.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Välisministrid väljendasid rahulolu NATO Varssavi tippkohtumise ettevalmistustega. „Tippkohtumiselt ootame konkreetseid samme liitlasvägede kohalolu suurendamiseks alliansi idatiival," rõhutas Kaljurand, teatab välisministeerium.

Välisminister Marina Kaljurand kinnitas, et Eesti hindab kõrgelt häid suhteid Saksamaaga. Kaljurand tänas oma kolleegi Saksamaa jätkuva panustamise eest Läänemere regiooni julgeolekusse, sealhulgas Balti õhuturbemissiooni.

Ministrid arutasid ka Gruusia ja Ukraina viisavabaduse küsimust, mille puhul Kaljurand rõhutas, et see teema peab olema jätkuvalt Euroopa Liidu päevakorras kõrgel kohal. „Ukraina ja Gruusia on omalt poolt kõik teinud ja on valmis viisavabaduseks ELiga. Nüüd on Euroopa Liidul jäänud teha omapoolsed sammud, et viia see protsess võimalikult kiiresti lõpuni," ütles Kaljurand.

Rändekriisist rääkides märkis välisminister Kaljurand, et sellega toimetulemiseks peaksid kõik liikmesriigid pidama kinni kokkulepitust. „Rändekriisi saame me ületada tegutsedes koos ning jagades koormust ja vastutust," kinnitas Kaljurand. Välisministrid nõustusid, et Euroopa Liit peab tegutsema selles küsimuses ühtselt.

 

 

11