Vene välisminister Sergei Lavrov.

Vene välisminister süüdistab Balti riike tänamatuses

62
(Uuendatud 14:57 29.04.2016)
Vene välisminister Sergei Lavrov heitis Rootsi ajalehele antud usutluses Balti riikidele ette, et nad ei ole ilmutanud vähimatki tänutunnet Moskva ees, kes neil pärast Nõukogude Liidu lagunemist "rahus minna lasi".

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Lavrov tõi reedel Dagens Nyheteris ilmunud intervjuus eraldi välja Leedu kui "kõige agressiivsema ja venevaenulikuma riigi", kes sundivat NATO-tki "Vene-vastasest suunda " võtma.

Ta meenutas omaaegseid NATO kolleege, kelle sõnul rahunevad Eesti, Läti ja Leedu maha, kui nad kord alliansi liikmeteks saavad, teatas BNS.

"Nad liitusid NATO-ga, aga maha ei rahunenud, eriti mitte meie naaber Leedu," sõnas Lavrov.

Välisminister õigustas Vene sõjalennukite tegevust Läänemere kohal, kus nad USA sõjalaevale ohtlikult lähedale sattusid. Lavrovi sõnul otsustati laeva "ohutult distantsilt" vaadelda.

Leedu välisminister Linas Linkevičius kutsus Vene välisministrit Sergei Lavrovi üles mitte otsima endale vaenlasi, pärast tolle avaldust, et "Leedu on Baltmaadest kõige russofoobsem".

"Soovitaksin ametivend Lavrovil mitte otsida omale vaenlasi, see on juba tavaks muutunud. Me austame vene kultuuri, korraldame üritusi, kuhu saabuvad vaimuinimesed, ajakirjanikud, politoloogid. Sõna "veneviha" ei sobi siia kuidagi, kui aga oleks selline sõna nagu "kremliviha", siis ma soostuksin, sest me eristame Venemaad ja selle praeguse juhtkonna poliitikat," ütles Leedu välisminister reedel.

 

62