REN TV eemaldas uudise kokku põrganud Poola ja Vene allveelaevast.

REN TV eemaldas uudise kokku põrganud Poola ja Vene allveelaevast

27
Telekanal REN TV edastas eile, et Läänemerel Baltiiski linna lähedal põrkasid kokku Vene allveelaev Krasnodar ja Poola allveelaev Orzeł, kuid hiljem võeti uudis kanali veebilehelt maha. Vene kaitseministeeriumi teatel mingit kokkupõrget Poola ja Venemaa allveelaevade vahel pole olnud.

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. REN TV veebiportaali teate kohaselt leidis vahejuhtum aset mõne päeva eest. Allika sõnul ei saanud Vene allveelaev suuremat viga ja naasis pärast pinnaletõusu mereväebaasi, Orzeł tuli aga õnnetuspaigast minema pukseerida, vahendas BNS Interfaxi.

Teates märgiti, et Venemaa sõjaväeametkonnad vaikivad, kuid Poola meedia edastas, et Krasnodar sõitis Peterburi Admiraliteedi laevatehasesse.
Hiljem REN TV kõrvaldas uudise allveelaevade kokkupõrkest oma veebilehelt, vahendas rbc.ru. Varasem artikli aadress viib nüüd vaid telekanali uudistelehele, teatas err.ee.

Vene kaitseministeerium teatas, et mingit kokkupõrget Poola ja Venemaa allveelaevade vahel pole olnud, edastas RIA Novosti.

Ka Poola kaitseministeerium lükkas Venemaa meediast alguse saanud väited resoluutselt tagasi. Poola relvajõudude juht, kolonelleitnant Marek Pietrzak ütles, et kokkupõrget ei saanud toimuda, kuna allveelaev Orzeł viibis Gdański lahes ja pole viimastel päevadel avamerel käinud, teatas err.ee.

 

 

27