EK tegi ettepaneku anda Ukrainale viisavabadus EL-iga.

EK tegi ettepaneku anda Ukrainale viisavabadus EL-iga

22
Euroopa Komisjon tegi kolmapäeval Euroopa Liidu Nõukogule ja Euroopa Parlamendile ettepaneku tühistada Ukrainale kehtestatud viisapiirangud ja kanda Ukraina nende riikide sekka, kelle kodanikud saavad ühenduses liikuda viisavabalt.

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. "Täna täidame oma lubaduse ja teeme ettepaneku lühiajaliseks viisavabaks reisimiseks EL-i biomeetriliste passidega Ukraina kodanikele," lausus Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos Brüsselis pressikonverentsil, teatab BNS.

Ettepanek tehti pärast komisjoni detsembrikuist hinnangut, et Ukraina täitis edukalt kõik talle viisarežiimi liberaliseerimise tegevuskavas pandud kohustused, teatas komisjon pressiteates.

Ettepaneku kohaselt peab Ukraina kodanikul Schengeni ruumis kuni 90 päeva viisavabalt viibimise õiguse kasutamiseks olema biomeetriline pass.

Avramopoulose sõnul tahetakse ettepanekuga aidata kaasa inimestevaheliste kontaktide loomisele ning EL-Ukraina äri-, sotsiaal- ka kultuuriliste sidemete tihenemisele. "Olen väga rahul saavutatud eduga. See on väga oluline saavutus Ukraina kodanikele ning loodan, et Euroopa Parlament ja (Euroopa Liidu) nõukogu kiidavad meie ettepaneku peatselt heaks."

 

 

22