Vene kaitseministeerium.

Moskva: jutt Su-27 ohtlikust lähenemisest USA lennukile ei vasta tõele

35
(Uuendatud 12:16 29.04.2016)
Väited, nagu oleks Vene sõjalennuk Su-27 lähenenud 14. aprillil Läänemere kohal ohtlikult USA luurelennukile RC-135, ei vasta tõele, teatas Vene kaitseministeerium pühapäeval.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. "Su-27 kogu lend kulges vastavuses rahvusvahelistele reeglitele ja ühtki intsidenti aset ei leidnud," teatas ministeerium.

Ühendriikide kaitseministeerium teatas laupäeval, et Venemaa hävitaja Su-27 häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit RC-135. Vahejuhtum leidis Pentagoni andmetel aset neljapäeval rahvusvahelises õhuruumis, teatab BNS.

USA kaitseministeeriumi eestkõneleja Laura Seali sõnul oli venelaste tegutsemine "ohtlik ja ebaprofessionaalne". Seali kinnitusel ei viibinud USA lennuk ühelgi hetkel Venemaa õhuruumis ja oli tavapärasel lennul.

Alles kolmapäeval teatas Ühendriikide kaitseametnik, et Vene sõjalennukid sooritasid Läänemerel rahvusvahelistes vetes liikunud USA sõjalaeva kohal esmaspäeval ja teisipäeval "agressiivseid" ülelende. Ühe vahejuhtumi käigus lendas Vene Su-24 umbes 9 meetri kõrguselt üle USA sõjalaeva Donald Cook.

 

35
Samal teemal
Vene hävitaja häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit