Ilves nimetas Helme väljaütlemist labaseks ja kohatuks.

President nimetas Helme väljaütlemist labaseks

34
President Toomas Hendrik Ilves nimetas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimehe Martin Helme väljaütlemise välisminister Marina Kaljuranna aadressil labaseks ja kohatuks.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. "Inimest tema rahvuse pärast ründav kõnepruuk — kohatu, labane, solvav ja põhiseadust jalge alla tallav — on väljaspool meie kultuuriruumi. See kadaka-aarialikkus on väljaspool meie Eestit. Väljaspool meie Euroopat. Eestist ei saa riiki, kus kellegi väärtust hinnatakse verepuhtuse, rahvuse, soo, sättumuse või muu taolise järgi. Vaid inimene ja tema teod loevad," kirjutas president oma Facebooki lehel.

Martin Helme teatas teisipäeval Viljandis peetud rahvakoosolekul muu hulgas, et Kaljuranna kui potentsiaalse presidendikandidaadi probleem on lisaks reformierakondlikule seljatagusele tema vene rahvus.

"Ma ei pane Kaljurannale pahaks, et ta on venelane, aga ma ei arva, et venelane võiks olla Eesti president. Maailmas on juba üks riik, kus on venelasest president," sõnas EKRE juhtpoliitik.

 

34
Samal teemal
Martin Helme "našistlik rünnak"