Välisminister Marina Kaljurand.

Eesti tervitab Ukraina uue valitsuse heaks kiitmist

5
Välisminister Marina Kaljurand tervitas Ukraina parlamendi neljapäevast otsust kiita heaks uus valitsus.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Pean oluliseks, et Ukraina uus valitsus oleks stabiilne ja jätkaks poliitiliste ja majandusreformidega, iseäranis nendega, mis on kokku lepitud Rahvusvahelise Valuutafondi ja Euroopa Liiduga," ütles Kaljurand välisministeeriumi teatel.

Välisministri sõnul on riigi stabiilne areng hädavajalik, et kindlustada Ukraina julgeolekut ja rahva heaolu ning kaitsta Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. „Loodan, et uus valitsus jätkab kindlameelselt riigi reformimist ja valitud Euroopa integratsiooni teekonda," rõhutas ta.

Kaljurand kinnitas, et Eesti jätkab Ukraina igakülgset toetamist. Ta avaldas lootust, et Eesti ja Ukraina senine hea koostöö jätkub uue valitsuse ametiajal.

Ka tunnustas Kaljurand ametist lahkumisest teatanud peaminister Arseni Jatsenjuki tööd. "Jatsenjuk tegutses peaministrina erakordselt raske perioodi jooksul, mille käigus Ukraina tegi olulisi edusamme energeetikasektoris, politsei reformimisel ja majanduse stabiliseerimisel Venemaa agressiooni tingimustes," sõnas Kaljurand.

Ukraina ülemraada kinnitas neljapäeval uue valitsuse koosseisu, mis kooskõlastati eelmisel kolmapäeval koalitsiooninõukogus.

Hommikul kiitis raada 239 häälega heaks senise spiikri Volodõmõr Groismani saamise uueks peaministriks.

 

5