EP andis heakskiidu lennureisijate andmete jagamiseks EL-is.

EP andis loa lennureisijate andmete jagamiseks EL-is

11
Euroopa Parlament andis neljapäeval terrorismivastase võitluse raames heakskiidu lennureisijate info jagamiseks Euroopa Liidu riikide vahel.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Hääletusega kulmineerus viis aastat kestnud ning Pariisi ja Brüsseli rünnakute järel ägestunud debatt.

Euroopa Komisjon tegi 2011. aastal ettepaneku üleeuroopalise broneeringuinfo süsteemi (Passenger Name Record — PNR) loomiseks. Algatuse poolt hääletas neljapäeval 416 ja vastu 179 europarlamendi saadikut, teatab BNS. Üheksa jäi erapooletuks.

Süsteem lubab jälgida võitlejate liikumist konfliktipiirkondadesse Süürias ja Iraagis ning sealt naasmist. Algatuse alusel hakatakse koguma lennureisijate teavet Euroopa firmade kommertslendudest, mis sisenevad või lahkuvad EL-ist või lendavad ühenduse liikmesriikide vahel. Andmeid hoiustatakse kuus kuud.

Võimude arvates on Süürias ja Iraagis väljaõpet saanud või võidelnud vähemalt 5000 eurooplast. Ametnikel on raskusi nende liikumise jälgimisega ning nende tegevuste tõestamisega. EL-il on praegu lennureisijate andmeid puudutavad lepped USA, Kanada ja Austraaliaga.

 

11