Rõivas: siht peab olema muuta Eesti riik uuenduslikumaks.

Rõivas kutsub parlamenti üles muutma Eesti riiki veelgi efektiivsemaks

18
Peaminister Taavi Rõivas peab neljapäeval kell 10 riigikogus kõne riigivalitsemise reformist, millega kutsub parlamenti üles muutma Eesti riiki üheskoos veelgi efektiivsemaks ja uuenduslikumaks.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Riiklikult olulise tähtsusega küsimuse arutelus selgitab peaminister parlamendi ees riigivalitsemise reformi eesmärke, mille ellu viimine pole ainult ühe ministri või isegi kogu valitsuse ülesanne, vaid riigi paremaks muutmiseks vajalikke lahendusi oodatakse igalt ametnikult.

Riigireformil on kolm põhilist eesmärki, milleks on kvaliteetsete avalike teenuste kättesaadavus üle Eesti, ettevõtjate halduskoormuse vähendamine riigiga suhtlemisel ning avaliku sektori efektiivsuse ja paindlikkuse suurendamine, teatas BNS.

Kitsamalt on nende eesmärkide seas mitmed juba käima lükatud või alles plaanitavad meetmed — alustades haldusreformist ja koolivõrgu korrastamisest ning lõpetades kogu riigisektori täielikku üleminekut e-arvetele ja e-hangetele, mille kõigi ühine eesmärk on efektiivsus, mugavad ning kiired avalikud teenused ja maksumaksja raha veel efektiivsemalt kasutamine.

 

18