Hillary Clinton

Hillary Clintoni kapist leiti luukere - imekena, Šveitsi oma

100
(Uuendatud 11:51 01.04.2016)
Me teame, kui karmilt karistas Ameerika pärast ülemaailmset rahanduskriisi oma kodanikke, kes viisid kapitali riigist välja. Kuid oli ka erandeid - ja palju. Neist kirjutas The Wall Street Journal.

TALLINN, 31. märts — Sputnik. Oh, ei ole see Hillary Clinton lihtne naine. No muidugi, nimelt niisuguseid USA presidendikandidaadiks seataksegi. Luukeresid on kapis nii palju, et aina imesta, kui palju tal neid sinna mahub. Omade pärast ju pingutab. Sõprade, kolleegide, parteikaaslaste hüvanguks. On vast tubli naine!

Autor Oleg Obuhhov, RIA NOVOSTI.

Nonii, kaevati nüüd veel üks lugu välja. Hilary Clintonit, kandidaati Ühendriikide riigipea kohale kahtlustatakse suure ulatusega finantspettustes. Paljastusega otsustas seekord välja tulla The Wall Street Journal. Selle lehekülgedel ilmus artikkel, mis väljaande kinnituse kohaselt tõestab korruptiivseid tehinguid Šveitsi UBS pangaga. Artiklis on öeldud, et 2009. aastal, olles ametis riigisekretärina, suutis ta USA maksuameti mingil viisil ära uinutada, nii et edaspidi õnnestus kontrollimise eest varjata kümnete tuhandete ameeriklaste arveid Šveitsi pankades. Kuigi teame ju, kui karmilt karistas Ameerika pärast ülemaailmset finantskriisi nii kodanikke ja kompaniisid, kes oma kapitali varjasid ja hiilisid kõrvale maksudest USA riigikassasse.

Äriaalane ajakiri täpsustab, et 2009. aastal oli Clintonil erakorraline kohtumine Šveitsi välisministriga. Ja siis, pärast seda silmast silma toimunud jutuajamist pigistasid Ameerika maksuametnikud mingil salapärasel põhjusel järsku kümnete tuhandete UBS pangas olevate kontode osas silma kinni. Ehkki enne seda oli neil tekkinud küsimusi 20 miljardi dollari suhtes. Ja veel üks detail, mis lisab loole pikantsust. Niipea kui USA maksuameti tähelepanu UBS-ile järsult nõrgenes, asus pank annetuste kogumise sildi all usinasti täiendama Clintonite heategevusfondi. Tulemusena kogunes sinna märkimisväärne summa — mitu sada tuhat dollarit. Lisaks sellele liitus UBS ameeriklaste laenuprogrammiga. Ja maksis edaspidi ekspresident Bill Clintonile isiklikult 1,5 miljonit dollarit mingi väidetava mitteavaliku loengu korraldamise eest ühele Šveitsi panga juhtivale tegelasele.

Äriväljaanne maalis üsna tõsiseid kahtlusi tekitava pildi. Ja siis? Skandaal, uurimine? "Ei pruugi olla tõsi," ütlevad asjatundjad. Kõik sõltub sellest, kuidas sellele loole reageerivad ameeriklased. Kui esimene reaktsioon on: „õudus, jubedus, kuidas maa teda üldse veel kannab," siis võidaksegi hakata seda lugu lahti harutama. Oleneb muidugi, mis suunas ja kelle soovil. Ajakirjanikud, poliitikastrateegid pole seejuures ju eile sündinud. Asi võib aga pöörata ka nii, et Clinton kaitses oma armsate ameeriklaste huve. Nii et selle loo eest tuleb teda veel tänadagi.

 

100