Martin ja Mart Helme.

Mart Helme kaalub presidendiks kandideerimist

37
(Uuendatud 12:30 31.03.2016)
Eesti Konservatiivse Rahvaerakond (EKRE) uurib liikmetelt, kas nad toetaksid erakonna esimeest Mart Helmet presidendina.

TALLINN, 31. märts — Sputnik. "EKRE juhatus otsustas kolmapäeval teha erakonnas küsitluse, kas erakonna liikmed toetaksid minu kandidatuuri presidendivalimistel," ütles Mart Helme neljapäeval BNS-ile. Ta lisas, et küsitluse tulemused peaksid selguma paari pädala pärast.

Helme sõnul koguneb mais erakonna volikogu, mis peab küsitlustulemuste põhjal langetama otsuse ja selle peab kinnitama 12. juunil kogunev EKRE kongress. "Aus vastus küsimusele on, et me ei tee tagatoa kandidaate, vaid teeme nii nagu liikmeskonna enamus arvab."

Mart Helme ja tema poeg, riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme alustasid neljapäeval enam kui kuu aega kestvat kõnekoosolekute sarja, mille käigus plaanivad nad rahvaga kohtud ligi 25 Eesti paigas.

Mart Helme eitas tuuri otsest seotust lähenevate presidendivalimistega, märkides, et tuur oli juba ammu plaanis. "Aga asjad lihtsalt kattuvad," tõdes ta. "Ma pole ainuke, kes tuuril esineb. Teeme paarides, et on üks Helmetest ja keegi veel erakonna juhatuse või fraktsiooni liikmetest."

 

37
Samal teemal
EKRE toetus tõusis 19 protsentini