Foto on illustratiivne.

Ja Venemaa satelliidid konfiskeerida! Ukraina vorbib rosinaid

36
Kuidas teisiti, kui et kevad lööb pähe: naaberriigi eriti „teravapilguliste“ kodanike fantaasia pulbitseb üle ääre. Ja ega saa ainult koduga piirduda – kõik ikka Venemaad silmas pidades. Nüüd on loominguline vaim jõudnud lausa kosmiliste kõrgusteni.

Autor Darja Tšerednik

Maksustada Venemaa kosmosetehnika lennud Ukraina territooriumi kohal. Aga kui Moskva keeldub maksmast, siis konfiskeerida tema satelliidid ja salakaubana hävitada. Keelata Kertši silla ehitamine. Külvata piiriäärsed alad täis allergeenseid taimi ja lisaks sellele mitte takistada koloraado mardika levikut ida suunas, see tähendab, Venemaale.

Kõik see on esitatud petitsioonides, mis avanevad Ukraina presidendi ametlikul kodulehel. Kodanikud justkui võistlevad, kelle postitus on kõige kurioossem. Kuid peamiseks rahvuslikuks meelelahutuseks paistab olevat asulate, tänavate ja isegi teiste riikide ümbernimetamine. Objekte uute nimede tarvis on omalgi kodumaal külluses, kuid Ukraina entusiastid vaatavad terase pilguga ka naabrite suunas. Venemaad juba üritati „Moskooviaks" ümber ristida. Kuid see, nagu näib, on alles algus. Presidendi kodulehel registreeriti petitsioon nõudmisega anda kõigile Venemaa linnadele uued nimed. Analoogselt Austria pealinna Viiniga, mis ukraina keeles on Ві́день (Videnj).

Petitsioonil on juba paarkümmend allkirja. Läbiminekuks vaja olevat 25 000 allkirja see vaevalt kogub, kuid tendents on ilmselge.

Petro Porošenko bloki saadik Refat Tšubarov aga kuulutas üldse kõlbmatuks seaduseelnõu, mis võimaldaks Kiievil muuta Krimmi poolsaare staatust. Nii et nüüd siis hakkab Krimmis kehtima krimmi-tatari autonoomia. Vastavalt seadusele rahvuslikust enesemääramisest. Rahva arvamust muidugi keegi ei küsinud. Ei poolsaarel elavatelt krimmitatarlastelt, ei ukrainlastelt, rääkimata juba venelastest. Tõsi, arvata võib, et Krimmi elanikel ei ole erilist huvi Kiievi initsiatiivide vastu. Nagu ka, olgu öeldud, Venemaalgi. Ukraina on iseseisev suveräänne riik. Ja oma riigi piirides vaba ennast väljendama nii, nagu soovib. Tegelikkuse suures pildis ei kajastu see kuidagi.

Muuseas oleks huvitav teada, mis saab siis, kui kogu see vene linnade loend, mida Ukraina patrioodid üritavad ümber nimetada, ammendub? Nende loogikat järgides tuleb siis järgmisena tõenäoliselt ette võtta Poola. Ja, ütleme, hakatuseks ümber nimetada Varssavi. Viivad ju ukrainlased läbi dekommuniseerimist, aga sotsialismimaade sõjaline liit kandis nime Varssavi Lepingu Organisatsioon. Tähendab, on otseselt seotud Ukraina nõukoguliku minevikuga. Järelikult korralagedus.

 

36