Brüsseli Zaventemi lennuväljal toimus eile hommikul kaks võimast plahvatust, kolmas plahvatus toimus hiljem Maelbeeki metroojaama juures. Surma on saanud vähemalt 34 inimest.

Brüsseli tragöödia ja Kiievi „idioot“

28
Ukraina julgeolekuteenistuse ülem otsustas avaldada arvamust Belgia pealinnas toimundud tragöödia asjus. Kui ta oleks vait olnud, oleks vahest targana paistnud.

Aga igaühel, nagu näha, pole seda õnne.

Maksim Markov


Ukraina julgeolekuteenistuse ülem esitas oma isikliku versiooni Brüsseli terrorirünnakust. Vassili Gritšak teatas, et Belgias toimunud tragöödias võib näha „vene käekirja". Nii väitis ta ühes Ukraina ülikoolis peetud loengus. Tema sõnade kohaselt võis see rünnak olla osa „Venemaa hübriidsõjast".

Kust niisugune info pärineb, seda Gritšak ei täpsustanud. Ega rääkinud ka sellest, kuidas selline imelik mõte talle üldse pähe tuli. See-eest leiti vastus viimasele küsimusele Moskvas. Venemaa peaminister Dmitri Medvedev avaldas oma Facebooki lehel kaastunnet Brüsselis hukkunute lähedastele ja kutsus kõiki üles ühendama jõud võitluseks terrorismiga. Järgnevalt aga lisas lühikommentaari, et inimene, kes väitis, et Venemaa oli kaasatud Brüsseli terroriakti, on idioot.

Venemaa presidendi administratsiooni juht Sergei Ivanov toetas Dmitri Medvedevi väljaütlemist ja filoloogina kiitis teda õnnestunud sõnavaliku eest. Venemaa juurdluskomitee ametlik esindaja Vladimir Markin nimetas Ukraina julgeolekuteenistuse juhi avaldust rumaluseks ja hullumeelsuseks. Vene meedias aga avaldati kahtlust, kas sellise avaldusega esinenud autoris üldse veel midagi inimlikku leidub.

„Keegi ei tohiks niimoodi öelda. See on ebainimlik. Minu kaastunne neile, kelle elud sõltuvad selliste ebainimeste otsustest," kirjutas oma kontol diplomaatilise korpuse esindaja Maria Zahharova.

Belgias ei ole terrorirünnaku korraldajajaud veel ametlikult nimetatud. Valitsuse jõupingutused on suunatud kannatanute abistamisele. Ning Moskvas viivad linlased hommikust õhtuni Belgia saatkonna juurde lillekimpe.

 

28