Täna möödub aasta sellest, mil Edgar Savisaar toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi intensiivravile ning pärast augustis tööle naasmist kõrvaldati ta septembris riigikohtu otsusega ametist.

Kukk: pealinnas on juhtimiskriis

50
(Uuendatud 17:26 19.03.2016)
Tallinna linnavolikogu liikme Kaido Kuke (IRL) sõnul tuleb Keskerakonnal leida Tallinnale uus linnapea, sest linna juhtimises valitseb üha suurem peataolek ning peale Edgar Savisaare haiguslehele minekut ei ole tehtud linnas pea ühtegi sisulist otsust – see aga viitab tõsisele juhtimiskriisile.

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Täna möödub aasta sellest, mil Edgar Savisaar toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi intensiivravile ning pärast augustis tööle naasmist kõrvaldati ta septembris riigikohtu otsusega ametist. "Seega on tänase seisuga olnud Tallinn aasta ilma linnapeata," ütles Kukk IRL-i pressiteate vahendusel.

"Tallinnas valitseb hetkel absurdne olukord, sest ametisolev linnavalitsus ei ole ilma Savisaareta otsustusvõimeline ning kogu linnajuhtimine on justkui pausi peal. Tekkinud võimuvaakumi lahendus on Keskerakonna kätes: ametisse tuleb määrata uus linnapea ja linnavalitsus, kes on valmis ka Savisaareta otsuseid vastu võtma ja linna sisuliselt juhtima," ütles Kukk, teatas BNS.

Savisaare eemalolekust alates pole Kuke hinnangul Tallinnas praktiliselt ühtegi olulist otsust ega algatust tehtud.

"Tänavune linnaeelarve oli üks-ühele eelmise aasta eelarve koopa, kus väikeste muudatustega jagati raha täpselt samadele eelarveridadele piskuhaaval juurde. Samuti on linnavolikogu istungite päevakorrad kokku kuivanud ning peale detailplaneeringute vastuvõtmise ja tühistamise seal suurt midagi juba mõnda aega ei toimu," selgitas Kukk, kelle sõnul kinnitab väljakujunenud olukord seda, kuivõrd Savisaare-keskne on Tallinna linna juhtimine seni olnud.

 

50