Facebook.

Endine Tallinna linnapea nimetas lasnamäelasi rumalateks

146
(Uuendatud 16:23 07.03.2016)
Tallinna endine linnapea, ettevõtja ja IRLi liige Tõnis Palts avaldas oma kodulehel Facebookis postituse, kus väljendab kahtlust pealinna suurima linnaosa Lasnamäe elanike vaimsetes võimetes.

ТАLLINN, 7. märts — Sputnik. Tallinna endine linnapea, ettevõtja ja IRLi liige Tõnis Palts avaldas oma kodulehel Facebookis postituse, kus väljendab kahtlust pealinna suurima linnaosa Lasnamäe elanike vaimsetes võimetes, vahendab portaal rus.err.ee.

„Kas spordirahvas on tõesti nii rumal nagu keskmine lasnamäelane?" küsis Palts, kommenteerides keskerakondlase Jüri Ratase kandidatuuri Eesti Olümpiakomitee presidendi ametikohale.

„Tallinnas on noortespordi üldine rahastamine 15 aasta jooksul absoluutarvudes vähenenud 2 korda noore sportija kohta…"

Tallinnas on noortespordi üldine rahastamine 15 aasta jooksul absoluutarvudes vähenenud 2 korda noore sportija kohta….

Опубликовано Tõnis Palts 3 марта 2016 г.

Poliitik ei ole oma postituse ja Tallinna elanike aadressil kasutatud sõnadega kommentaarina seni veel selgitusi andnud.

IRLi Lasnamäe osakonna juhatuse liige Vitali Gaitšonok märkis, et kogu oma poliitilise tegevuse jooksul on endine linnapea teinud omapoolse panuse Lasnamäe venelastele.

„Ma arvan, et sõnaühendiga „keskmine lasnamäelane" peab Palts silmas Keskerakonna valijat, kes hääletab Edgar Savisaare poolt. Seega söandan uskuda, et kriitika oli suunatud lasnamäelastest keskerakondlikele valijatele," järeldas Vitali Gaitšonok.

Lasnamäe linnaosa vanem, Keskerakonna liige Maria Juferjeva mõistis Tõnis Paltsi kõnealuse väljaütlemise hukka. „Väga kahju, et ta niiviisi kirjutas. Selliste avalduste läbi ainult süveneb lõhe riigi majandusliku ja poliitilise eliidi ning vähemkindlustatud elanike vahel. Mõistan Paltsi otsustavalt hukka. Väga kahetsusväärne, et ta lubas endale väljenduda niimoodi enam kui 118 000 inimese aadressil," ütles Juferjeva.

Portaal tsiteerib ajaloolast, publitsisti, õppejõudu, ühiskonnategelast ja endist poliitikut Igor Kopõtinit, kes leiab, et sellised väljaütlemised võivad kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi.

„Minu hinnangul on Tõnis Paltsi sõnad niinimetatud rumalatest lasnamäelastest mitte üksnes populistlikud, vaid ka Eesti venekeelsete elanike suhtes solvavad," ütles Kopõtin.

Ta näeb seda avaldust järjekordse lülina ahelas Reitelmann — Menkov — „Odini sõdalased". Kopõtin tunneb kahetsust, et Eestis kipuvad pead tõstma ksenofoobia, rassismi ja rahvusliku vaenu ohtlikud meeleolud.

2003. aasta parlamendivalimistel kandideeris Tõnis Palts Tallinna valimisringkonnas nr 2 (Lasnamäe, Kesklinn ja Pirita). Siis sai ta valimistulemusena 7514 häält. Neist 3527 häält andsid talle Lasnamäe elanikud.

 

 

146