Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansambel.

Kaitseminister ei lubanud Aleksandrovi koori Eestisse

438
(Uuendatud 11:48 07.03.2016)
Kaitseminister Hannes Hanso keeldus andmast luba Eestisse siseneda Venemaa relvajõudude Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansamblile, põhjendades seda asjaoluga, et sõjaline koostöö Venemaa ja Eesti vahel on peatatud.

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Taotlus Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansambli esinemiseks esitati siseministeeriumile 29. veebruaril, siseministeerium edastas taotluse kaitseministeeriumile.

Vastavalt MTÜ Estrada taotlusele pidi Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansambli esinemine aset leidma 21. mail Tallinnas Tondiraba jäähallis ning kokku pidi esinejaid ja toetavat personali olema kokku 120-130 inimest.

Kaitseminister Hannes Hanso ei andnud ansamblile luba Eestisse siseneda. Vastavalt riigikaitseseadusele tohivad välisriigi relvajõudude liikmed, kui nad täidavad ametlikke ülesandeid, Eestis viibida vaid kaitseministri loal, teatas BNS-ile kaitseministeerium. Nõue kehtib ka tsiviilisikutele, kes kuuluvad mõne teise riigi relvajõudude koosseisu.

Aleksandrovi-nimeline tantsu- ja lauluansambel on Venemaa relvajõudude ametlik ansambel, mis on Venemaa kaitseministeeriumi alluvuses. Eesti kaitsekoostöö Venemaaga peatus 2014. aasta märtsis pärast seda, kui Krimmist sai Venemaa osa.

Eelmisel aastal teatas ansambel, et plaanib Eestit külastada oma Euroopa-turnee raames. Ansambel oleks pidanud Tallinnas esinema 10. detsembril. Kontsert siiski ei toimunud.

 

438