Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Lavrov: Balti riigid väljendavad EL ja USA vaikival heakskiidul oma toetust neonatsismile

110
Venemaa välisminister Serei Lavrov teatas, et Balti riikides suhtutakse sallivalt neonatsismi taassündi Euroopa Liidu ja USA vaikival heakskiidul.

TALLINN, 2. märts — Sputnik. Balti riikides on Euroliidu ja USA vaikimise taustal märgatav salliv suhtumine neonatsismi taassündi, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov, esinedes ÜRO Inimõiguste Nõukogu 31. istungjärgu kõrgetasemelisel segmendil, teatab RIA Novosti.

Venemaa välisministeeriumi juht märkis, et endiselt on tõsiseid etteheiteid inimõiguste olukorrale Balti riikides, kus seniajani pole suudetud lahendada kodakondsuseta isikute massilisuse probleemi ja Euroliidu ja USA piinliku vaikimise juures on märgatav salliv suhtumine ilmsesse natsismi taassündi.

"Lubamatu on unustada, et kaasaegne inimõiguste kaitse süsteem on Teises maailmasõjas natsismi üle saavutatud võidu tulemus," ütles Lavrov.

Ta märkis, et "selle süsteemi alustoed on rajatud muuhulgas Nürnbergi sõjatribunali otsustega, mille 70. aastapäeva me sel aastal tähistame".

"Natse ja nende pooldajaid ülistavate rassilist diskrimineerimist ja võõrviha praktiseerivate ultraradikaalsetele liikumiste tegevuse tolereerimist ei saa õigustada murega sõna- ja koosolekuvabaduse pärast. Selliste vaadete ohtlikkuse teadvustamise suurenemisest annab muuhulgas tunnistust igal aastal Venemaa initsiatiivil ÜRO Peaassamblee poolt välja antava natsismi heroiseerimise vastast võitlust käsitleva resolutsiooni kaasautorite arvu suurenemine," ütles minister.

Lavrov lisas, et "arvestades kõiki raskusi ÜRO inimõiguste kaitse organisatsioonide töös on Venemaa häälestatud ausale dialoogile ja konstruktiivse koostöö arendamisele kõigi partneritega". Moskva on selle poolt "et otsida konsensust võrdse koostöö edasiarendamisel ja lahenduste leidmisel probleemidele, mis takistavad inimõiguste ja põhivabaduste kaitse realiseerimist rahvusvahelise õiguse universaalsete põhimõtete alusel ja kaasaja maailma tsiviilisatsiooni kultuurilise mitmekesisuse austamise tingimustes".

110