Anbari provintsi rahva omakaitse võitlejad avastasid Ramadi linnast läände jäävas tööstusrajoonis  kaks ladu, kus hoiti keemiarelva.

Islamiriik kasutab keemiarelva

174
(Uuendatud 12:54 26.02.2016)
Iraagi Ramadi linnast läände jäävas tööstusrajoonis, mis oli varem Islamiriigi (IR) kontrolli all, avastati kaks ladu, kus hoiti keemiarelva.

TALLINN, 25 veebruar — Sputnik. Informatsiooniagentuuril Sputnik Arabic õnnestus saada eksklusiivsed kaadrid ladustatud keemiarelvadest, mida "Islamiriik" kasutas oma terrorirünnakutes riigi julgeolekujõudude ja tsiviilelanikkonna vastu.

Iraagi Anbari provintsi omakaitsejõudude võitlejad avastasid Ramadi linnast läänes asuvas tööstuspiirkonnas, mis varem oli IR terroristide kontrolli all, kaks ladu keemiarelvaga.

Videosalvestusel räägib üks omakaitsejõudude ohvitser käega inimesele ohtlikku ainet sisaldavatele kanistritele osutades kanistrite sisust ja selle aine terrorirünnakuteks kasutamisest terroristide poolt. Kaadritel on näha palju kanistreid, milles hoitakse inimese ihu ja metalli söövitavat vinüüldietüülfosfaati (ÜRO klassifikaator: "Corrosive" UN 1305).

See aine kutsub nahale sattudes esile keha tugevaid põletusi ja pihustatud kujul kahjustab inimese hingamis- ja seedeelundeid.

"Seda keemilist ainet kasutab IR. Nad täidavad sellega oma miine ja rakette, millega nad tulistavad rahulikke elanikke ja julgeolekujõudusid. Isegi kui sellega mitte kontakti sattuda, siis pihustatuna on sellel lämmatav toime," selgitab ohvitser videosalvestisel.

© Sputnik /
Склады ИГ с химоружием обнаружили в Ираке. Оперативная съемка.

Videol on näha, et mitu kanistrit oli omakaitse lattu saabudes juba avatud ja tarvitusele võetud. Ülejäänud 40 kanistrit olid pitseeritud.

"Anbari provintsi rahva omakaitse 5. rügement avastas terve DAISH'i terroristide lao keemiarelvaga. Ka nendes kottides hoitakse seda ainet, kuid ma ei saa neid lahti teha ega näidata, sest mul ei ole maski ega kindaid… Näete, mida IR kasutab rünnakutes tsiviilelanike ja julgeolekujõudude vastu," lisas ohvitser.

Allikas Iraagi julgeolekustruktuurides, kes paus tema nime mitte avalikustada, teatas agentuurile Sputnik, et riigi relvajõudude 16. diviis juba transportis ohutusse kohta ühes laos avastatud keemiarelva. Allikas märkis, et sõduritel tuli lao juurdepääsutee täielikult demineerida. Lao ümbrus piirati ja elanikud evakueeriti 16. diviisi poolt, pääs lattu on rangelt keelatud, lao sisemuses on tunda teravat lõhna.

11. veebruaril 2016 kasutasid IR võitlejad Iraagis Sinjar'i linna serval keemiarelva rünnakus "Peshmerga" ja jeziidi omakaitsevõitlejate vastu, mille tagajärjel 23 inimest lämbusid ja said nahapõletusi. Vigastatud toimetati Iraagi Kurdistanis asuva Dahugi linna "Azadi" haiglasse.

 

 

174
Samal teemal
Filmirežissöör Esma Apsny: Ma ei kartnud teha Islamiriigi vastast filmi