Neljapäeval toimus Valgevene pealinnas liitriigi kõrgema riiginõukogu istung.

Putin Lukašenka: 20 aastat tagasi alanust pole miski kaotsi läinud

109
Venemaa president tänas Lukašenkat, kes on seisnud Venemaa ja Valgevene Liidu hälli juures, ja avaldas lootust, et kohtumine Minskis saab heaks tõukeks kahe riigi koostöö edasisele arengule.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Venemaa ja Valgevene liitriik areneb edukalt ning on majandusliku arengu veduriks kogu postsovetlikus ruumis, ütles Minskis Venemaa Föderatsiooni president Vladimir Putin, teatab Sputnik Valgevene.

Neljapäeval toimus Valgevene pealinnas liitriigi kõrgema riiginõukogu istung. Vastuvõtva poolena peab Valgevene eriti oluliseks fakti, et kohtumisele Minskis saabusid mõlemad Venemaa kõrgemad juhid, samas kui protokolli järgi jääb tavakohaselt kas president või peaminister kodumaale.

„Meil on suur rõõm Valgevenes olla. Meie meeskonnad on tõesti hästi töötanud. Teame, millises maailmas me elame ja mis toimub maailma majanduses ning vastavalt ka meie majanduses. Meil on arutada mõningaid küsimusi, mis vajavad erilist tähelepanu, sealhulgas kõige kõrgemal tasemel. Üldiselt aga tahaksin märkida, et kõigest sellest, mis sai alguse täpselt 20 aastat tagasi, pidades silmas liitriigi ülesehitamist, ei ole midagi kaotsi läinud, vaid vastupidi, see lõimumisprojekt edeneb, areneb edukalt ja, kahtlemata, kujuneb teatud määral veduriks innovaatiliste protsesside arengule kogu postsovetlikus ruumis," ütles Putin kohtumisel Valgevene kolleegi Aleksander Lukašenkaga.

Venemaa riigipea avaldas tänu Lukašenkale, kes koos Boriss Jeltsiniga seisis liitriigi loomise alguse juures.

„Te osalesite selles protsessis esimesest hetkest peale ja selle eest tahan teid eraldi tänada, kuna nimelt teie, kõrvuti Boriss Nikolajevitš Jeltsiniga, selle protsessi algatasite ja, kordan veelkord, täna on meil võimalus astuda järgmised sammud meie eriliste suhete arendamisel," täpsustas ta.

Putin väljendas veendumust, et kohtumine Minskis kujuneb „heaks tõukeks selle ülimalt positiivse, meie riikidele ja rahvastele vajaliku koostöö jätkamiseks."

Kõrgema riiginõukogu istungi päevakorras on üle kümne küsimuse kogu liitriigi tegevusspektri ulatuses. Tähtsamate teemadena on kõne all liidu 2015. aasta eelarve täitmine ja 2016. aasta eelarve kinnitamine.

109