Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss 2017

46
(Uuendatud 16:59 23.05.2017)
 • Pavel Volkov, Venemaa. Teine reaalsus
 • Svetlana Tarassova, Venemaa. Köögiviljaaed
 • Jelena Jankovič, Serbia. Selfiekultuur
 • Shashi Shekhar Kashyap, India. Lesed värvide peol Gopinath templis
 • Aleksei Malgavko, Venemaa. Koolitee
 • Tabõldõ Kadõrbekov, Kõrgõzstan. Suhkruvatimüüja
 • Miquel Candela, Hispaania. Valgus pimeduses
 • Aleksei Filippov, Venemaa. Sõrmeotstel
 • Juri Smitjuk, Venemaa. Talisurf Vaikse ookeani Venemaa rannikul
 • Kontstantin Tšabalov, Venemaa. Nõrkusehetk
 • Maria Plotnikova, Venemaa. Öine suusataja
 • Konstantin Tšalabov, Venemaa. Elegantne pealtvaataja
 • Alejandro Martinez Velez, Hispaania Põgenikud Belgradis
 • Gabriele Micalizzi, Itaalia. Dogma
 • Aleksei Filippov, Venemaa. Valimiste öö
 • Phandulwazi Jayclo , LAV, Protestid Grabu linnas (LAV)
Rahvusvaheline noorte fotoreporterite konkurss avalikustas 2017. aasta tööde shortlisti, valitud tööde autorid on 14 riigist

Konkursižürii vaatas läbi ligi 5000 noorte fotoreporterite tööd maailma 76 riigist neljas nominatsioonis: „Peauudis", „Sport", „Minu planeet" ja „Portree. Meie aja kangelane". Igas nominatsioonis hinnati kokurssantide töid kahes kategoorias: „Üksikfoto" ja „Fotoseeria".

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimelise fotokonkursi eesmärgiks on toetada noori fotograafe ja tõmmata üldsuse tähelepanu kaasaegse fotožurnalistika eesmärkidele
© Sputnik / Виталий Тимкив

Prestiižne rahvusvaheline auhind antakse noortele autoritele kätte 2017. aasta sügisel Moskvas. Traditsiooniliselt eksponeeritakse võitjate töid Venemaal ja välismaal.

Meediagrupi „Rossija Segodnja" poolt Venemaa UNESCO asjade komisjoni egiidi all organiseeritud fotokonkursi eesmärgiks on toetada noori fotograafe ja tõmmata üldsuse tähelepanu kaasaegse fotožurnalistika eesmärkidele.

See on võimalus noortele, andekatele, peenetundelistele ja kõigele uuele avatutele fotoajakirjanikele pöörata tähelepanu meie kõrval toimuvatele sündmustele ja inimestele.

2016. aastal esitati konkursile 6000 tööd 71 riigist, võitjate töid eksponeeriti festivalidel ja näitustel Moskvas Istanbulis, Kaplinnas, Šanghais, Pekingis, Kairos, Roomas, Mariboris ja Ljubljanas.

2017. aastal kasvas osavõtnud riikide hulk, mis näitab, et konkurss on kinnistunud rahvusvahelise areenina Venemaal, kus tõusevad esile uued nimed maailma fotograafias.

46
 • Pavel Volkov, Venemaa. Teine reaalsus
  © Фото : Павел Волков

  Pavel Volkov, Venemaa. Teine reaalsus

  Juri lugu – lugu inimesest, kes otsustas lahkuda tavapärasest elukeskkonnast ja asuda elama metsa, eemale linnadest. Ta mitte ainult ei muutnud oma elutingimusi, vaid teatud mõttes sukeldus uude, müstilisse reaalsusesse. Juri on juba harjunud elama looduses. Kaelani lumes demonstreerib ta justkui oma ühtekuuluvaust loodusega.

 • Svetlana Tarassova, Venemaa. Köögiviljaaed
  © Фото : Светлана Тарасова

  Svetlana Tarassova, Venemaa. Köögiviljaaed

  Aed on koht, kus realiseerub midagi tähtsat, mis kandub edasi põlvest põlve, sajandist sajandisse – inimese side maaga, tema osa looduse ringkäigus, loov töö, mis annab elavale kõige lihtsama ja peamise mõtte. Loojuv päike rõõmustab tulepritsmete heitmise ja astrite kastmiste järel selle vartele kristallpisarate kogumisega. Nende aeg pole veel saabunud, kuid august pole enam mägede taga.

 • Jelena Jankovič, Serbia. Selfiekultuur
  © Фото : Елена Янкович

  Jelena Jankovič, Serbia. Selfiekultuur

  2016. aasta jääb mällu kui aeg, mil "selfiekultuur" hakkas mõjutama meie igapäevaelu. Igaüks peab teistele jutustama, kus ta on käinud ja mida teinud. Kuid niikaua, kuni me ootame teiste inimeste tunnustust, kaob võimalus nautida meid ümbritsevat maailma.

 • Shashi Shekhar Kashyap, India. Lesed värvide peol Gopinath templis
  © Фото : Шаши Шекхар Кашьяп

  Shashi Shekhar Kashyap, India. Lesed värvide peol Gopinath templis

  Vrindavanis Uttar Pradeshi osariigis Indias.

 • Aleksei Malgavko, Venemaa. Koolitee
  © Фото : Алексей Мальгавко

  Aleksei Malgavko, Venemaa. Koolitee

  Omski oblasti Tarski rajooni Sebiljakovo külas elava koolipoisi Aidar Koldaševi iga hommik algab avastustest kooliteel. Sellel teekonnal on Aidari ümbritsev maailm täis värve. Aidari koduküla on Irtõši jõe paremal kaldal, kool aga vasakul, Butakovo külas. Sinna tuleb kuidagi pääseda – kõigepealt paadiga üle jõe Kurmanovo külla ja sealt koolibussile, mis ta mööda auklikku teed edasi viib.

 • Tabõldõ Kadõrbekov, Kõrgõzstan. Suhkruvatimüüja
  © Фото : Табылды Кадырбеков

  Tabõldõ Kadõrbekov, Kõrgõzstan. Suhkruvatimüüja

  Suhkruvatimüüja lumetuisus Biškekis.

 • Miquel Candela, Hispaania. Valgus pimeduses
  © Фото : Мигель Кандела

  Miquel Candela, Hispaania. Valgus pimeduses

  Poiss müüb tee ääres õhupalle. Vastavalt viimastele uuringutele tuleb 1,2 miljonil Bangladeshi lapsel töötada. Keskmiselt teenib laps alla kahe dollari päevas, kuid tema perekond vajab isegi seda väikest lisasissetulekut, et elus püsida.

 • Aleksei Filippov, Venemaa. Sõrmeotstel
  © Фото : Алексей Филиппов

  Aleksei Filippov, Venemaa. Sõrmeotstel

  Riistvõimelamist peetakse üheks ilusamaks spordialaks. See on ülistuslaul ilule, graatsiale ja kehajõule. Kuid mis on paariminutilise esinemise taga? Seal on valu, traumad ja lõputu eneseületamine. Lõppkokkuvõttes saab sportlane peaauhinna – tunnustuse oma saavutustele. Oleg Stepko (Azerbaidžaan) sooritab XXXI suveolümpiamängudel meeste kvalifikatsioonivõistlustel kangiharjutust.

 • Juri Smitjuk, Venemaa. Talisurf Vaikse ookeani Venemaa rannikul
  © Фото : Юрий Смитюк

  Juri Smitjuk, Venemaa. Talisurf Vaikse ookeani Venemaa rannikul

  Talve esimestel päevadel on Venemaa Kaug-Ida rannikul tavaliselt suurepärased lained. Keskmine veetemperatuur on – 0oC, õhutemperatuur -15oC, nõrk tuul, lumi – suurepärased tingimused mõnusaks surfamiseks. Kamtšatka ja Primorje krai on surfamiseks üks parimaid paiku mitte ainult Venemaal, vaid ka maailmas. Surfaja Avatšinski lahe rannas.

 • Kontstantin Tšabalov, Venemaa. Nõrkusehetk
  © Фото : Константин Чалабов

  Kontstantin Tšabalov, Venemaa. Nõrkusehetk

  Ragbimeeskond "Varjag" loodi Suur-Novgorodis 2009. aastal. Asjaarmastajatest nahkmeloni entusiastid kutsusid Peterburist endale treeneri neile mängu õpetama. Seitse aastat tõestasid nad endale, regiooni võimuesindajatele ja publikule, et nad on midagi väärt. Pavel Zarutševski (Varjag) Varjagi ja Barsi võistkondade ragbimängus.

 • Maria Plotnikova, Venemaa. Öine suusataja
  © Фото : Мария Плотникова

  Maria Plotnikova, Venemaa. Öine suusataja

  Suusataja võistleb harrastajate võistlusel "Romaškovo Night Cup". Iga-aastased karikavõistlused toimuvad kolmapäeva õhtuti jaanuaris-veebruaris Moskvas. Võistlustel osalevad vaid harrastussuusatajad.

 • Konstantin Tšalabov, Venemaa. Elegantne pealtvaataja
  © Фото : Константин Чалабов

  Konstantin Tšalabov, Venemaa. Elegantne pealtvaataja

  Pealtvaataja Rio de Janeiro olümpiamängude rannavõrkpalliturniiril.

 • Alejandro Martinez Velez, Hispaania Põgenikud Belgradis
  © Фото : Алехандро Мартинес Велес

  Alejandro Martinez Velez, Hispaania Põgenikud Belgradis

  Umbes 1500 Afganistanist ja Pakistanust pärit inimest elavad Belgradi raudteejaama kõrval asuvates mahajäetud laohoonetes. Vaatamata -18oC pakasele elab grupp põgenikke endiselt barakkides. Inimesed kardavad, et kui nad lähevad elama ametlikesse põgenikelaagritesse, saadetakse nad maalt välja. Noormees on igapäevase toiduportsu järjekorras.

 • Gabriele Micalizzi, Itaalia. Dogma
  © Фото : Габриеле Микалицци

  Gabriele Micalizzi, Itaalia. Dogma

  Küllap tähendab see midagi, kui ISIS-e võitlejad võitlevad juba kuid oma viimases bastionis Liibüas ja nimetavad oma autopomme kitšilikult "dogmadeks". Liibua Syrth, 01/09/2016. Konverentsisaal Ouagadougous (Burkina Faso), mille ehitasid itaallased Qadhdhāfī tellimusel ja mis pidi saama kõigi Aafrika rahvaste kuultuuride dialoogipaigaks ning avama uksed Euroopa ja Aafrika suhtlusele. 2011. aastal kasutati hoonet valitsejate punkrina.

 • Aleksei Filippov, Venemaa. Valimiste öö
  © Фото : Алексей Филиппов

  Aleksei Filippov, Venemaa. Valimiste öö

  USA Demokraatliku partei presidendikandidaat Hillary Clintoni pooldajad Times Square'il New Yorkis ootamas ekraanide ees USA presidendivalimiste häältelugemise tulemusi.

 • Phandulwazi Jayclo , LAV, Protestid Grabu linnas (LAV)
  © Фото : Фандулвази Джайкло

  Phandulwazi Jayclo , LAV, Protestid Grabu linnas (LAV)

  Maade hõivamine ja elamispinna puudus viisid ägedatele protestimeeleavaldustele Grabu linnas, mis asub Kaplinna lähedal. Kokkupõrgetes politseiga süütasid elanikud liikliusameti hoone ja blokeerisid magistraali. Fotol kujutatud inimene vehib põleva autorehviga püüdes takistada politsei kohalesaabumist.

Tagid:
fotogalerii, fotokonkurss, rahvusvaheline, Andrei Stenini nimelise fotokonkurss, Andrei Stenin, Venemaa
Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)