Algirdas Paleckis

Leedu kohus pikendas meelsusvang Paleckise vahi all pidamist

31
(Uuendatud 09:23 23.10.2019)
Kaunase ringkonnakohus rahuldas prokuröri taotluse pikendada "Venemaa kasuks spionaažis" süüdistatava Algirdas Paleckise vahi all pidamist.

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. Tuntud Leedu poliitik ja ühiskonnategelane, Sotsialistliku Rahvarinde endine juht Algirdas Paleckis jääb vahi alla veel kaheks kuuks. Sellise otsuse tegi teisipäeval, 22. oktoobril Kaunase ringkonnakohus.

Maksim Reva
© Sputnik / Юлия Калинина
Sputnik Leedu teatel taotles prokurör Paleskise vahistamise pikendamist kolmeks kuuks. Prokuröri sõnul "ei ole kriminaalmenetluse koodeksis sätestatud vahistamise alus, mille alusel isik vahi all viibib, ära langenud."

Ära kuulanud Paleckise ja tema kaitsja argumendid, otsustas kohtunik, et süüdistaja taotletud vahi all pidamise tähtaeg oli liiga pikk ja andis loa Paleckise vahi all pidamiseks veel kaheks kuuks, alates 26. oktoobrist.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Algirdas Paleckis viibib vahi all alates möödunud sügisest - teda süüdistatakse "spionaažis Venemaa kasuks".

Poliitik ise lükkab kõik süüdistused tagasi.

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova rõhutas "Paleckise afääri" kommenteerides, et Leedu näitab täielikku taganemist ja võib-olla isegi loobumist demokraatlikest väärtustest, mida ta ülistas Euroopa Liiduga ja NATO-ga ühinemisel.

Пикет в поддержку Альгирдаса Палецкиса у посольства Литвы в Эстонии.
© Sputnik / Юлия Калинина
Pikett Algirdas Paleckise toetuseks Leedu saatkonnas Eestis
Oma toetust Leedu meelsusvangile avaldavad inimõiguste aktivistid erinevatest maailma riikidest.Nii toimusid 21. oktoobril mitmetes riikides, sealhulgas Eestis ja Lätis, piketid, milles nõuti Algirdas Paleckise viivitamatut vabastamist. Tallinnas toimus meeleavaldus Leedu saatkonnahoone juures.
Правозащитник Сергей Середенко
© Sputnik / Юлия Калинина
Inimõiguste aktivist Sergei Seredenko

"Meie pikett on selge sõnum, et siin omasid maha ei jäeta. Igaüks meist võib sattuda samasse olukorda nagu Paleckis ja me teame kindlalt, et see ei möödu märkamatult," ütles piketil osaleja, inimõiguste jurist Sergei Seredenko.

Lugege lisaks:

31
Tagid:
inimõiguslased, pikendamine, arest, kohus, Leedu
Samal teemal
Simonjan: vaatame seda tsirkust Leedus edasi
Rolandas Paksas: "Mina ei karda Kremliga kõnelda"
Iseseisvus ja vastuseis: 1991. aasta sündmused Vilniuses
Vilniuse kohus lubas blokeerida Sputniku Leedu portaali